No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 11.10.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 25.10.2021.

No pamatiem līdz jumtam 18.10.2021.

Kā cīnīties ar koksngraužiem jaunos kokmateriālos? Skaidro būveksperts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ja jaunus koka būvmateriālus apsēduši koksngrauži, koksne jādezinficē ar antiseptisku līdzekli pret kukaiņiem,  Latvijas Radio 2 raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" ieteica inženierzinātņu doktors, sertificēts būvinženieris Juris Biršs. Savukārt, lai izvairītos no šādas problēmas, jāizmanto pilnībā neskarti kokmateriāli, kā arī būves tuvumā nedrīkst uzglabāt nemizotus kokmateriālus.

Kāds klausītājs vērsās pie raidījuma ar problēmu: "Atjaunoju vecu koka māju – stāvbūvi. Pārsvarā visas koka detaļas ir nomainītas. Sienas ir uz jaunām brusām, un izveidota jauna jumta konstrukcija ar 250x50mm spārēm. Pamanīju, ka divu mēnešu  laikā visās spārēs parādījušies caurumi, viena spāre diezgan nopietni cietusi. Noķēru kukaini, koksngrauzi. Vai ir vērts cīnīties un mēģināt visu apstrādāt ar kādu līdzekli? Vai nav variantu un nopietni cietušās spāres jānomaina?"

Būveksperts ieteica vispirms visas spāres un koka detaļas, kurās varētu būt mazākās kaitēkļu pazīmes, dezinficēt. To var izdarīt ar jebkuru būvmateriālu veikalā nopērkamu antiseptisko līdzekli. Pēc tam ir jāiegādājas šļirce, kurā iepilda antiseptisko līdzekli, un ar to aizpilda caurumus.  

Biršs norādīja, ka nevajadzētu uztraukties par visu māju, skaidrojot, ka šīs vaboles neiet dziļi un savā uzturā nepatērē tikai koksni.

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Būveksperts piebilda, ka parasti vaboles no šādiem zāģmateriāliem pazūd ātri, tām vairāk patīk dabiska koksne.

Būveksperts Biršs pieļāva, ka, iespējams, tuvu mājai uzglabāti nemizoti kokmateriāli, no kuriem koksngrauži varētu būt parādījušies jaunajos būvmateriālos.

"Visvairāk izplatīti ir tie [koksngrauži], kas dzīvo un mitinās zem mizas un daļēji koksnē, bet kukaiņi var ieiet arī dažus centimetrus dziļāk," skaidroja Biršs. 

Iegādājoties vecus īpašumus vai pašiem taisot jaunu, būveksperts ieteica būt uzmanīgiem un pielietot kokmateriālus, kuros nav ne mazākās pazīmes par insektu veidotiem bojājumiem, norādot, ka no šādiem kokmateriāliem ir jāatsakās, jo nevar garantēt, ka kāds kāpurs nav palicis iekšā.

 

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti