Jaunie kabacīši pūst. Vai ražu iespējams glābt?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Daļā dārziņu, kur aug kabači un cukīni, prieks par ražas veidošanos tiek aizēnots ar bažām par novēroto puvi. No kabaču un cukīni ziediem attīstās glīti dārzeņi, bet no viena gala tie sāk pūt. Dārzkopības institūta vadošā pētniece Dr. agr. Līga Lepse LSM.lv skaidro, ka puvi sekmējis siltais laiks apvienojumā ar tam sekojošo mitrumu.

“Iepriekš bijis silts laiks, pēc tam – mitri laika apstākļi. Tas viss sekmē pūšanu. Īpaši, ja uz kabačiem palikušas noziedējušā zieda ziedlapiņas – tās ir mīkstas, un puve sāk attīstīties vēl vairāk,” norāda agronome, piebilstot, ka ietekme ir arī šķirnei – daļa bojājas ātrāk, daļa ir mazāk pakļauta puves riskam.

Vēl viens iemesls kabaču un cukīni pūšanai var būt blīvs stādījums – ja augi sastādīti retāk, tie spēj labāk vēdināties. “Iespējams, var nedaudz paretināt stādījumu, patīrīt liekās lapas,” iesaka Lepse.

Tāpat jaunajiem kabacīšiem un cukīni profilaktiski var noņemt noziedējušos ziedus, kas paliek dārzeņa galā, tādējādi mazinot pūšanas risku.

Šāds ieteikums vairāk attiecas uz mazdārziņu īpašniekiem, kuru stādītās platības ir tādas, kas ļauj apčubināt katru stādiņu.

Ja puve ir ļoti spēcīga, tad labāk bojātos kabačus raut nost, lai neturētu infekcijas fonu, agronome iesaka. Savukārt, ja bojājumi nav tik kritiski, var ieņemt arī nogaidošu pozīciju un neko īpaši nedarīt, gaidot, kad veidosies nākamā raža.  Jāatceras, ka kabači un cukīni turpina ražot vēl ilgi – ja laiks nebūs tik mitrs, nākamā raža varētu būt bez puves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti