Kā labāk dzīvot

Laimes izjūta ietekmē mentālo veselību: kas liek cilvēkam justies laimīgam

Kā labāk dzīvot

Vai sasniegti kampaņas "Misija Agronoms" mērķi?

Kā izvēlēties savam mājoklim piemērotākos logus?

Eksperti: Logu izvēles uzticēšana profesionāļiem atmaksāsies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izvēloties logus savai mājai vai dzīvoklim, ieteicams griezties pie profesionāļiem, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs, eksperts Ivars Buls. Laiks, kas tiks veltīts, izpētot gan dokumentāciju, gan logu uzbūvi, atmaksāsies ilgtermiņā, uzsvēra šīs pašas asociācijas eksperts Atis Jumiķis.

Eksperti norādīja, ka, veicot logu tehnisko risinājumu pārbaudes, bieži nākas saskarties ar dažādām nepilnībām logu, to iebūves un izmantoto materiālu kvalitātē. 

Izvēloties logus, Buls ieteica vērsties pie profesionāļiem: “Lai ienāk Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas mājaslapā, tur ir biedri, kas ir ražotāji un strādā ar atbilstošām tehnoloģijām, ar sertificētiem materiāliem.”

“Ja cilvēks izvēlas kvalitatīvus logus no kvalitatīviem materiāliem, tad vienīgais, kas [pašam] jāizdara – ik pa laikam ar silikonu jānotīra blīvgumijas un reizi vairākos gados jāieļļo kustīgās vietas, bet bieži remonti nebūtu nepieciešami,” viņš uzsvēra.

Jumiķis skaidroja, ka Latvijā nav pietiekami stingru normatīvu par to, kādiem jābūt logiem un to iebūvei.

“Runājot par slodzēm vai vispār par logu veiktspēju, tas laikam ir tumšais zirdziņš, kur Latvijā ir ļoti maz informācijas. Nav ļoti populāri iedziļināties logos kā tādos,” viņš stāstīja. 

Viena ideālā varianta un īpašību, kas der visos gadījumos, logiem nav. Būtiskākie kritēriji, kas jāņem vērā, iegādājoties logus, ir siltuma caurlaidības koeficients, gaisa caurlaidība, ūdens necaurlaidība, skaņas izolācija un pretielaušanās drošība, taču tās ir tikai pamatlietas. 

“Tas, cik mēs laika veltīsim, izpētot gan dokumentāciju, gan pašu logu uzbūvi un salīdzināsim dažādus piedāvājumus, atmaksāsies ilgtermiņā,” uzsvēra eksperts. 

Tāpat eksperti norādīja, ka saņemšanas brīdī logiem jābūt nodrošinātiem ar CE zīmes marķējumu un ekspluatācijas īpašību deklarāciju. “Ticamība dokumentiem vai dokumentu viltošana ir ļoti sāpīgs jautājums, jo ļoti daudzi pārdevēji pārdod pēc reklāmas prospektiem, nevis pēc tā, kas faktiski ir uzražots vai piegādāts,” vienlaikus atzina Jumiķis. 

Buls uzsvēra, ka Latvijas Logu un durvju asociācijas biedri šajā jautājumā tiek regulāri uzraudzīti, taču ārpus tās uzticamības līmenis vairs nav tik liels.

Pircējam pašam saņemšanas brīdi vizuāli novērtēt to, vai logu kvalitāte atbilst dokumentācijai, nav iespējams. 

Jumiķis skaidroja, ka logi tiek ražoti divos veidos. Viens veids ir standarta konstrukcijas, piemēram, jumta logi, kur pircējs būtībā var uzticēties tai informācijai, kas nāk logiem līdzi, jo tie tiek ražoti ārkārtīgi lielās partijās un tajās netiek mainītas detaļas vai modificēti izmēri un īpašības. 

Otrs veids ir logu izgatavošana pēc individuāliem izmēriem. “Tur ir ārkārtīgi daudz iespēju kaut ko modificēt un kaut ko mainīt, kaut ko neielikt vai ielikt vairāk, līdz ar to mainās arī īpašības. Ir tā, ka logi, ko mēs liekam dzīvokļos, pat vienas sērijas [namos], atšķiras par 2, 3 vai 5 centimetriem, līdz ar to visi ir izgatavoti individuāli,” eksperts norādīja. 

Tāpat konstrukcijas kvalitāti ietekmēs arī tas, kā logs tiek iebūvēts, cik korekti iemontēts, atbalstīts, piestiprināts un cik kvalitatīvi uztaisīta montāžas šuve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti