Rīta Panorāma

Islandē vasara pievilina vaļu vērotājus

Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu slimnīcas Intensīvās terapijas klīnikas vadītāju Artu Bārzdiņu

Intervija ar dienliliju kolekcionāru un audzētāju Raimondu Petrovski

Dabas muzejā skatāma krāšņo dienliliju izstāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 22. līdz 24. jūlijam apskatāma izstāde “Dienlilijas 2021”, kuras laikā katru dienu apmeklētāji var baudīt jaunus, tikko plaukušus un grieztus ziedus, informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.

Dienliliju jeb dienziežu zieda mūžs ir īss – tās zied ne ilgāk par 24 stundām –, bet  jauns ziedpumpurs atveras ik dienu pat divu mēnešu garumā. Dienlilijas, ko dēvē arī par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm, ir ļoti piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasa īpašu aprūpi – tās spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, plaukt tiešos saules staros vai pusēnā. Dienziežu krāšņumu neietekmēs nedz krusa, nedz stiprs lietus un vējš, jo nākamajā rītā atkal būs izplaucis jauns zieds.

Dienliliju izstādi organizē „Latvijas dekoratīvo augu oriģinatoru apvienība". Izstādes laikā kopumā būs eksponēts vairāki simti dienliliju šķirņu. Tostarp Latvijā veidotās šķirnes un arī jaunumi no citām valstīm. Ar pašaudzētiem ziediem piedalīsies dienliliju kolekcionāri un oriģinatori Dainis Plūme, Baiba Maurāne, Ingrīda Otlāne, Raimonds Petrovskis. Būs apskatāmas arī Latvijas pirmā dienliliju audzētāja Jāņa Vasarieša, lielākā dienliliju dārza Latvijā izveidotāja Vara Baņģiera un Nacionālā botāniskā dārza augu eksperta Agra Šiliņa  izveidotās šķirnes.

Izstādes apmeklētājiem jālieto sejas maskas, jāievēro 2 m distance, kā arī jāseko muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem.

Apmeklētāji tiek aicināti plānot ierašanos muzejā, ievērojot darbalaiku, norēķiniem izmantot maksājumu kartes, kā arī pirms apmeklējuma iepazīties ar aktuālo informāciju muzeja mājaslapā.

Izstādes apmeklējums bez pieteikšanās. Lūdzam ņemt vērā, ka apmeklētāju skaits tiks regulēts.

Izstādes darba laiks:

  • 22.07. 13.00–19.00
  • 23.07. 12.00–17.00
  • 24.07. 12.00–17.00

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti