Dabas muzeja izstādē aplūkojamas ap 100 ķirbju šķirnes

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā apskatāma ķirbju izstāde ar nosaukumu "Ķirbji un citas lielas ogas", ko jau 26 gadus organizē dārzkopības entuziastu klubs "Tomāts". Līdz nedēļas beigām muzejā būs redzamas aptuveni 100 ķirbju šķirnes, Latvijas Radio sola kluba vadītāja Sarma Žarčinska.

Dabas muzejā izstāde "Ķirbji un citas lielas ogas 2022"
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šis neesot bijis dižs ķirbju gads. Mitrajā, aukstajā pavasarī asni nodzeltēja, kā tautā saka – ielīda zemē. Tomēr dārznieki ķirbjus sēja atkal, un izstādes klāsts ir iespaidīgs.

"Es ķirbjus audzēju no piecu gadu vecuma, tas man ir pats mīļākais augs," pastāstīja Sarma Žarčinska, kurai šoruden Ulbrokā ražu veido 15 ķirbju šķirnes. "Man, piemēram, ir 'Bumbierītis', 'Sviesta bumbierītis', 'Sviesta ģitāra' – nosaukums dots pēc izskata. Lielākais ķirbis? Nezinādama vienu šķirni iesēju uz komposta kaudzes un otru dārzā.

Uz komposta kaudzes izauga seši kilogrami un dārzā – 68! Viena un tā pati šķirne!

Uz komposta kaudzes viņam bija par treknu un maz mitruma. Bet dārzā bija tā sabalansēts, tur viņš bija priecīgāks. Šogad lielākais izstādes ķirbis ir pāri par 35 kilogramiem, izaudzis Elgai Bražūnei. Viņi audzē ar kompostam piejauktiem zirgu mēsliem, tas dod siltumu saknēm. Ķirbim pats galvenais ir siltas kājas."

Izstādes pilns nosaukums – "Ķirbji un citas lielas ogas" gan nozīmējot, ka varēs aplūkot arī kabačus un patisonus, nopirkt smiltsērkšķus un čili piparus. Galvenie eksponāti – ķirbji – arīdzan būs pieejami pircējiem, taču nest tos uz mājām drīkstēs tikai svētdien no pulksten trijiem pēcpusdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti