Elīna Zaļā arī atzina: "Dālijām šī nebija vienkārša vasara, – vispirms bija drusku par sausu, par karstu, bet tad nāca kā straujš pārsteigums – aukstums, kas Vidzemes dārzos diemžēl dāliju ziedus ir apkodis un tie īsti pat nav vairs rādāmi izstādē. Par laimi, mums ir Latvijas dienvidu daļa, tur ziedi ir īpaši skaisti, tādēļ ir ko parādīt."
Vaicāta, vai dālijas ir cimperlīgas, Zaļā atzina – drīzāk pieticīgas, jo iztur gan vēsumu, gan salīdzinoši agri sāk ziedēt – ap jūniju vai jūliju.
Viņa cilvēkiem, kuri vēlas izmēģināt dāliju audzēšanu, ieteica izvēlēties Latvijas audzētāju lolojumu.
Savukārt Latvijas Radio Zaļā atzina, ka šo ziedu popularitāte Latvijā pieaug, turklāt tās esot arī visai viegli selekcionēt, tādēļ tie, kuri izmēģina darboties ar dālijām, ātri vien tiek "ievilkti" iekšā.
Tāpat izvēli nevajadzētu atstāt uz pavasari, kad iecienītākās šķirnes var jau būt izķertas.
Dabas muzejā par izstādi informēja – ieskatīties dāliju kolekcijās, kā arī iepazīties ar selekcijas jaunumiem piedāvās biedrības "Latvijas dālijas" biedri Aivars Baroniņš, Helga Ancāne, Rita Zaļā, Elīna Zaļā, Iveta Mellace, Evita Puzāne un Rita Ancāne, kā arī Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs un Nacionālais botāniskais dārzs, kas atrodas Salaspilī.
Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja saņemt konsultācijas par dāliju audzēšanu un šķirņu izvēli savam dārzam. Turpinot ikgadējo tradīciju, izstādes apmeklētāji aicināti piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu skaistāko dāliju šķirni.