No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 20.09.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 04.10.2021.

No pamatiem līdz jumtam 27.09.2021.

Būveksperts: Pagrabā koka grīdu var veidot tikai uz betona pamatnes

Lai pagraba koka grīda nesapūtu, to drīkst ierīkot tikai uz betona pamatnes, nevis uz grunts, Latvijas Radio raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" sacīja sertificēts būvinženieris, inženierzinātņu doktors Juris Biršs.

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Kāds klausītājs interesējās, ko darīt ar 70. gados celtu trīsstāvu daudzdzīvokļu mājas pagraba grīdu: "Ko var un vajag darīt pagrabstāvā, ja koka grīda ir pilnībā satrunējusi? Uz zemes pēc lieliem lietiem veidojas dubļi. Izbērt šķembas vai betonēt? Ja betonēt, tad kādā secībā rīkoties?

Būveksperts Juris Biršs skaidroja, ka koka grīdu pagrabā var ierīkot tikai uz betona pamatnes, jo, to ierīkojot uz grunts, mitrums ceļas uz augšu un koka dēļus sapūdē. 

Konkrētajā situācijā vecās koka daļas jāizmet. Tas novērsīs baktēriju veidošanos. Ja uz grunts atrodas dubļi, arī tie jānovāc. Pēc tam var bērt 20–40 mm šķembas bez smalknes un tās noblietēt vismaz 10 centimetru biezā kārtā. Uz noblietētās pamatnes klāj 0,2 mm biezu tvaikizolācijas plēvi vienā vai divās kārtās un uzklāj 5–7 cm biezu betona slāni. 

"Viss mitrums, kas nāk no grunts, nonāks līdz šķembām. Ūdenim uzsilstot, tas iztvaikos un celsies uz augšu, atdursies pret tvaika izolācijas plēvi un tur paliks. Betons būs sauss, un grīda nebojāsies," norādīja Biršs. 

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti