No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 21.06.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 05.07.2021.

No pamatiem līdz jumtam 28.06.2021.

Būveksperts: Ieejot vannas istabā, jāsajūt komforts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai ēkas vannas istabā būtu patīkami uzturēties, tā jāsiltina no iekšpuses ar putupolistirolu vai ķieģeļiem, Latvijas Radio 2 raidījumā “No pamatiem līdz jumtam” skaidroja būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.

Raidījuma klausītāja Elīna vērsās pie raidījuma veidotājiem ar jautājumu par vannas istabas siltināšanu. Būveksperts bieži novērojis, ka, ieejot no ļoti siltām istabām vannas istabā, temperatūra nav komfortabla, jo gaiss kļuvis mitrs.

„Lai gaiss nebūtu mitrs, jāsiltina ar divas kārtas ķieģeļiem – 25cmx25cm plus šuvīte, pāri 52cm,” skaidroja būvseksperts.  

Siltinājums ir vajadzīgs obligāti, taču Biršs uzsver, ka siltināt no ārpuses to nedrīkst, jo ķieģeļu siena tik labi neuzsils.

Tās siltināšanai no iekšpuses ir divi varianti – ja vannas istabu lietojam reti, teiksim, nedēļā reizi vai divas, tad var siltināt tikai to daļu, kas norobežojas ar vannas istabu, izmantojot ekstrudēto putupolistirolu, kas nelaiž cauri daudz ūdens, 5 cm biezumā, veidojot uz tā apšuvumu ar rīģipsi vai kādu citu materiālu, un ar to būs pietiekami.

Savukārt, ja katru dienu lietosim siltu ūdeni un iztvaikojums būs daudz biežāks, tad ieteicams veidot dubultu ķieģeļu sienu – to veido no vieglmetāla profiliem, pie kuriem stiprina rīģipsi, uz jaunās sienas ārpuses veidojot siltumizolāciju un sienu noflīzējot. Ārsienā un jaunajā sienā tiek iebūvēts ventilators ar mitruma sensoru. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti