No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 20.09.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 04.10.2021.

No pamatiem līdz jumtam 27.09.2021.

Būveksperts: Ar krītu klātas virsmas var krāsot pēc notīrīšanas un apstrādes ar dziļumgrunti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ja vēlas krāsot virsmas, kas klātas ar krītu, vispirms krīts jānomazgā un jāapstrādā ar dziļumgrunti, uz kuras var klāt krāsu, vēlams uz ūdens bāzes, kas ir bez smakas un nesmērē, skaidroja inženierzinātņu doktors, sertificēts būvinženieris Juris Biršs.

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Kāds klausītājs vēlējās uzzināt, kā atsvaidzināt kāpņu telpu? Uz griestiem un daļēji arī uz sienām ir krīts. Vai tas ir jānoņem? Parējās sienas noklātas ar vecu eļļas krāsu, kura daļēji lobās, vietām ir plaisas. Kā rīkoties, lai atjaunotu sienas un griestus?

Būveksperts Juris Biršs norādīja, ka vispirms jātiek vaļā no plaisām un krīta. Krīts ir jānokasa, jānomazgā, jāapstrādā virsmas ar tā dēvēto dziļumgrunti. Tas palīdzēs tikt vaļā no krīta, to pārveidojot par virsmu, kas neput un nebirst un izveidos labu saķeri ar materiālu, ko paredzēts uzklāt.

Visvienkāršākais veids, kā tikt vaļā no plaisām - plaisu vietās iestrādāt īpašu sietu vai džutas audumu, ko piegriež pēc vajadzības. To iestrādā ar špakteli un pēc tam noklāj ar vienmērīgu špakteles kārtu, ko izlīdzina. 

Kas attiecas uz eļļas krāsu, ja tajā jau ir izveidojušās plaisas, jāpielieto ķīmisks krāsu noņēmējs vai krāsa jānoņem termiskā veidā, karsējot ar fēnu. Pēc tam ieteicams izmantot krāsas, kas veidotas uz ūdens bāzes, tās ir bez smakas, ātri žūst un nesmērē apģērbu, ja nejauši pieskaras sienai.

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti