No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 20.09.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 04.10.2021.

No pamatiem līdz jumtam 27.09.2021.

Būveksperts: Apsildāmās grīdas siltums flīzēm plaisāt neliks

Uz apsildāmās grīdas, kas ne reizi nav tikusi pieslēgta apkurei, var droši klāt flīzes, nebaidoties, ka tās var sākt plaisāt, jo flīzes ir viens no karstumizturīgākajiem materiāliem, to Latvijas Radio raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" skaidroja sertificēts būvinženieris, inženierzinātņu doktors Juris Biršs. 

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Klausītājs Māris nesen uzcēlis māju, ierīkojis apkures sistēmu ar siltajām grīdām, pirmā stāva grīdai sākotnēji veicot  termoizolāciju un hidroizolāciju, un uzklājis izlīdzinošā betona kārtu. Viņš vēlējās uzzināt, vai vannas istabā uz grīdas, kas apstrādāta ar hidroizolācijas materiālu (zilganzaļā krāsā), var līmēt flīzes, ja ne reizi nav bijusi ieslēgta apkure un sildīta māja? Vai pēc kāda laika, kad sāks sildīt grīdas, flīzes neplaisās? Varbūt vispirms jāuzsilda grīda un tikai pēc tam jāklāj uz tās flīzes?

"Apsildāmās grīdas, pat ja esam paredzējuši klāt tikai flīzes, kas ir viens no siltumizturīgākajiem materiāliem, netiek sildītas vairāk par + 30 grādiem. Uz tām droši var klāt flīzes, pat jā grīda nav tikusi pieslēgta apkurei,'' norādīja būvinženieris Biršs. ''Tikai tad, ja tiks veikta kāda papildu grīdas sildīšana, tās temperatūra var palielināties, kas teorētiski var veicināt flīžu plīšanu. Cita veida materiālu grīdām, piemēram, koka, apsildi regulē robežās no +25 līdz +27 grādiem, savādāk dēļi var sākt plaisāt.''

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti