No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 27.06.2022.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 11.07.2022.

No pamatiem līdz jumtam 04.07.2022.

Būveksperta padomi grīdas seguma atjaunošanai daudzdzīvokļu ēkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mūsdienās vajadzētu atteikties no koka materiālu izmantošanas grīdas konstrukcijām. Tā vietā labāk izmantot putupolistirolu vai putupoliuretānu un grīdas rīģipsi. Ja dzīvoklis atrodas augšējos stāvos, nekādas plēves nav jāizmanto, Latvijas Radio 2 raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" ieteica būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.

Klausītājs Gints vaicāja: "Paneļu mājas 9. stāvā tika demontēta vecā grīda, kura sastāvēja no 4 centimetru (cm) koka lāgām un 2 cm skaidu plates, kopējais grīdas biezums aptuveni 8 cm. Kādi būtu jaunās grīdas risinājumi? Vai to var atjaunot pēc vecā parauga, tikai piepildot starp jaunajām koka lāgām akmens vati? Vai nepieciešama tvaiku barjeras plēve? Grīdas virskārtā būs lamināts."

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

"Pirmkārt, devītais stāvs nozīmē, ka apakšā jums ir vēl astoņi stāvi, kas ražo siltumu un dod uz augšu. Jums ir jādomā par to, lai siltums neizietu bēniņos vai uz jumta ārā, tur ir jāapstādina šis siltums, bet no apakšas grīdai nekādas plēves nav jāliek," norādīja Biršs. 

"Otrkārt, vajadzētu mūsu laikos atiet no jautājumiem par koka izmantošanu grīdā, lāgas un dažādas plātnes mēs varētu aizvietot," viņš piebilda. 

Būveksperts skaidroja, ka labs risinājums būtu uz apakšā esošajiem betona paneļiem vai dzelzsbetona klājuma trīs līdz piecu centimetru biezumā klāt putupolistirolu vai putupoliuretānu, bet uz tā vienā, divās vai trijās kārtās pēc izvēles plātņu veida materiālus – mitrumizturīgo vai grīdas rīģipsi. Noslēgumā virsū var klāt laminātu ar divu centimetru atkāpi no sienas, un grīdas līsti. 

Šāds risinājums ir izturīgs un nerada riskus par to, ka varētu uzrasties grauzēji vai kukaiņi, kas var parādīties, ja grīda tiek veidota ar koka materiāliem. 

"No pamatiem līdz jumtam"

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti