4. studija

Kā mūsu kaimiņi - lietuvieši un igauņi - iztiek bez īpašā Vakcinēšanas biroja?

4. studija

4. studija

Kā jāizskatās laminātam ar "dabisku" koksnes rakstu?

Arī jaunā laminātā mēdz būt izbalējumi; mudina rūpīgi skatīties paraugu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iegādājoties jaunu laminātu, veikalos esošos paraugus vajadzētu aplūkot rūpīgi. To mudina darīt Zane, kuras ģimene iegādājās laminātu, bet pēc saņemšanas pamanīja izbalējumu, kuru gan veikals, gan ražotājs neuzskata par defektu.

Laikā, kad valstī ir noteikti vairāki iepirkšanās ierobežojumi, būvniecības preču veikalā tomēr ir grūti atrast kādu brīvu vietu. Proti, stāvlaukums ir pilns, un cilvēki darba dienas vidū iepērkas uz nebēdu.

Arī daudzbērnu ģimenes mamma Zane vēlējās līdz trešā bērniņa nākšanai pasaulē paspēt uztaisīt mājās remontu. Tādēļ jau ļoti laikus – 22. oktobrī – iegādājās izvēlēto grīdas segumu savam mājoklim.

“Mēs vairākas reizes gājām uz veikalu, pārliecinoties, vai tas būs tiešām īstais lamināts, kuru mēs klāsim. Pēc trešās reizes sapratām, ka jā, ka tas tomēr būs mūsu lamināts, un mēs iegādājāmies. Mūsu mērķis bija līdz Ziemassvētkiem remontu pabeigt, ieklāt grīdu. Un tieši neilgi pirms Ziemassvētkiem, atverot mājās kastes, tas zīmējums koka imitācijai ir pavisam cits, plus vēl ir brāķētas, nedabīgas formas izbalējumi uz jauna, tik tikko iegādāta lamināta. Un mēs jūtamies apkrāpti, mēs jūtamies, nu... pat piesmieti,” pastāstīja Zane.

Ģimene vērsās ar sūdzību veikalā “Depo DIY”, kur iegādās lamināts. Veikals prasīja gan papildu informāciju rakstiski, gan fotogrāfijas. Rezultātā gan veikals nesaskatīja defektu pārdotajā precē.

“No ražotāja saņēmām atzinumu, kurā norādīts, ka lamināts ir atbilstošs tehniskajām prasībām, noteiktajiem ražošanas standartiem un tehnoloģijai. Materiāla faktūra un esošais zīmējums nav uzskatāms par ražošanas defektu. Lamināts ir ražots no dabīgā materiāla, un tam ir dabisks zīmējums, kāds bieži sastopams dižskābārdim un ozolam.

Preces iegādes laikā klientam bija iespēja preču paraugu stendā redzēt, kā izskatās izvēlētais lamināts.

Salīdzinājām veikala parauga laminātu ar to, ko iegādājās klients, – secinājām, ka tie neatšķiras un lamināta faktūra ir skaidri redzama,” skaidroja SIA “Depo DIY” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Silva Rozenbaha-Atvara.

Pēc atbildes saņemšanas ģimene vēlreiz aizbrauca uz veikalu apskatīt paraugus. Un šoreiz tiešām izbalējums bija manāms...

“Diemžēl man nav vizuāli dokumentācijas, tādēļ es to nevaru pierādīt, tie ir tikai mani vārdi, bet mēs abi skatījāmies un pagājušajā gadā neredzējām šādus defektus paraugā. Bet šodien šajā paraugā bija parādījies. Līdz ar to arī pārējiem, kas vēlas iegādāties, būtu paraugi jāskatās uzmanīgāk,” mudina Zane.

Vai veikalā paraugs pēc šīs gadījuma ir nomainīts? Konkrētu atbildi LTV raidījums “ 4.studija” nesaņēma, bet pārliecinājās veikalā, ka patiesi – tālākajā stūrī ir redzams apgrieztā “m” burta formas izbalējums.

Ražotāja mājaslapā atrodams konkrētais lamināts, un arī tur pirmajā brīdī šāds “dabīgs ornaments” nav manāms.

Taču, rūpīgāk ieskatoties, izbalējums tik tiešām redzams arī fotogrāfijā ražotāja mājaslapā.

“Protams, zem vārda “dabisks” jau mēs varam saprast arī daudz ko citu: zaru vietas, kādas stumbra deformācijas, gadu līniju izliekumus, zaru vietas, kodolkoksnes fragmentus, kas ir tumšākā krāsā un daudz ko citu. Šī ir ļoti plaša tēma spekulācijām,” norādīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.

Lamināta izvēle nav tik vienkārša – jāpievērš uzmanība katrai lamināta loksnei, kā arī, ja nepieciešams, jālūdz veikala darbiniekam iespēja redzēt visu veidu lokšņu izklājumu.

Bet, ja pircējs ir šķietami bezizejas strīda situācijā, pastāv iespēja vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC). “Mēs parasti vēlreiz skatāmies, ko šīs abas puses ir rakstījušas, kādas ir pretenzijas, kādas ir atbildes. Mums ir strīdu risināšanas komisija,” pastāstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Šādā gadījumā būtu nepieciešams, lai patērētājam ir sagatavots eksperta vai speciālista viedoklis/atzinums, vai tas ir ražošanas defekts, vai nav.

Tikmēr Zanes ģimene cenšas tikt galā jau ar iepirkto laminātu: “Šobrīd mums nekas cits neatliek, kā piepirkt klāt no tā paša komersanta papildu loksnes un ieklāt, jo šis vizuālais brāķējums izskatās kā nolietots, saskrāpēts vai ar pleķiem esošs. Ieklājot jaunu grīdu, pēc būtības tai nevajadzētu tādai izskatīties.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti