Zviedram Lindegrēnam patīk vērot Rīgu no augšas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

„Ūmeo 2014” radošais direktors Fredriks Lindegrēns Rīgā bijis vairākkārt – viņam sagādā baudu gan Vecrīga, gan skats uz pilsētu no augšas – tad varot redzēt tās augšanu.

Divas nedēļas pēc Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas svētkiem savu programmu nedēļas nogalē atklās otra šī gada Eiropas kultūras galvaspilsēta  - Ūmeo Zviedrijā. Pilsēta sola dinamiskus kultūras svētkus visu nedēļas nogali, kas kulminēs atklāšanas ceremonijā „Degošais sniegs” - skaņas, gaismas un horeogrāfijas uzvedumā pie Ūmes upes.

Rīgā esmu bijis vairākkārt, un man ļoti patīk šī pilsēta. Tā ir liela, eiropeiska, ar senu vēsturi, daudzām interesantām vietām. Man ļoti patīk Rīgas arhitektūra. Dzīvojot Ūmeo, nav lielu iespēju izbaudīt arhitektūru, tāpēc Rīgā man tā šķiet ļoti īpaša. Lieliska ir arī vecpilsēta ar savu atmosfēru un jaukajiem restorāniem,” stāsta „Ūmeo 2014” radošais direktors Fredriks Lindegrēns.

„Man sirdij tuva ir arī Latvijas Nacionālā opera, esmu tur redzējis dažus no labākajiem iestudējumiem savā mūžā. Īpaši atmiņā palikusi „Karmena” Kubas noskaņās. Kad esmu Rīgā, vienmēr uzbraucu arī viesnīcas „Latvija” augšstāvā, lai paskatītos uz pilsētu no augšas. No turienes arī labi varēja redzēt, kā tapa jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka. Katru reizi tā bija paslējusies arvien augstāk, un Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanā jau varējām redzēt visu lielo ēku. Tas bija fantastiski!”  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti