Zemessargs un alpīnists Juris Ulmanis: Brīvība ir jālolo un jāsargā

Sveicienu Lāčplēša dienā Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, zemessargiem, armijas veterāniem un rezerves karavīriem no Nepālas kalniem ar dzestru vēju un Anapurnas grēdu fonā atsūtījis zemessargs un alpīnists Juris Ulmanis.

Juris Ulmanis kā brīvprātīgais karavīrs vairākkārt jau bijis Ukrainā. Bet šajās dienās viņš un vairāki kāpēji sasniedza Saribungas virsotni.

Sūtot sveicienu no 6300 metru augstuma, Juris Ulmanis uzsver – ir divi iemesli, kāpēc mums ir Latvija: Dievs uzdāvināja skaistu zemi un karavīri izcīnīja brīvību.

"Mums ir cieši jālolo un jāsargā tā brīvība. Kā daudziem no mums, mani abi vectēvi karoja Brīvības cīņās. Tie bija vienkārši latviešu puiši. Un viss, ko viņi gribēja – brīvību, neatkarību, dzīvot savā zemē un runāt latviski, un visas latviskās tradīcijas izveidot. Un šodien mēs redzam, kas notiek Ukrainā," saka Ulmanis.

Pēc kāpšanas kalnā viņš novembra beigās atkal brauks uz Ukrainu, kur jau bijis vairākas reizes. Viņš norāda – Ukrainā varonīgie karavīri cīnās par savu neatkarību.

"Mums, latviešiem, es uzskatu, ir jādara viss, lai Ukraina uzvar. Ja Ukraina neuzvarēs, tad izvarotājs, kas visu grib iznīcināt, mūsu kaimiņš, nāks mūsu zemē, Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Mums ir atbildība pašreiz darīt visu, lai tas nenotiek.

Es personīgi pazīstu trīs karavīrus, kas gājuši bojā Ukrainā, un es ar cieņu noliecu galvu. Tāpēc es to uzveru ļoti personīgi, kas notiek Ukrainā.

Priecīgu Lāčplēša dienu! Pateiksim paldies mūsu karavīriem. Gods kalpot Latvijai!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti