Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arheoloģiskā izpēte Ludzas pilsdrupās

Laulības vērtību stiprināšana

«Zelta kāzu» jubilāri Reneslāči: Galvenais ir mīlestība

Pirms 50 gadiem vasaras vidū laulību noslēdza Juris Reneslācis un Malda Mierkalne. Viņu ģimenē izauguši deviņi bērni, un lielā radu saime joprojām turas cieši kopā. “Galvenais ir mīlestība,” tā saka Reneslāču pāris, kuri viens otru pamanījuši un iemīlējuši jau skolas laikā.

Ģimenē izaugušas septiņas meitas un divi dēli. Šobrīd Reneslāču saimei piepulcējušies 22 mazbērni un 10 mazmazbērni. Juris un Malda joprojām ir dzīvespriecīgi un aktīvi, labprāt dodas dejot, jo tieši deja viņus savedusi kopā.

“Pirmkārt, vajadzīga tomēr ļoti liela pacietība, savstarpēja saprašanās, uzticība, cienība, bet galvenais, mīlestība. Mēs tā kādreiz runājām, laikam mīlestība ir tik liela, ka var pārvarēt visādas grūtības,” saka Malda un Juris Reneslāči.

Laikā, kad Reneslāču pāris mija gredzenus, nebija padomdevēju, paši mācījās no dzīves pieredzes. Arī šobrīd saviem bērniem un mazbērniem nemāca dzīvot, bet, ja tiek jautāts pēc padoma, nekad neatsaka.

Noslēdzot laulību, jebkuram jaunajam pārim var rasties jautājumi, kas saistīti ar ģimenes veidošanu, un ne vienmēr šīs atbildes ir iespējams no kāda saņemt.

Pagājušā gadā pēc Centrālās statistikas pārvaldes datubāzes datiem reģistrētas 13 002 laulības un šķirtas 6061. Lai samazinātu šķirto laulību skaitu un stiprinātu ģimenes vērtības, Tiesību ministrijas Dzimtsarakstu departaments izveidojis pirmslaulību apmācību. Apmācībās 50 jaunajiem pāriem no visas Latvijas ir iespēja apgūt finanšu pratību, laulības tiesiskos, psiholoģiskos un ētiskos aspektus, kā arī vecāku pienākumus un atbildību.

Plānots, ka apmācības būs pieejamas līdz 30. novembrim. Pēc tam Ministru kabinetā ir jāiesniedz  pilotprojekta novērtējums par to, vai sabiedrībai šādas mācības ir nepieciešamas, kāda ir bijusi atsaucība un vai projekta programma atbilst izvirzītajam mērķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti