Zane Skrauča – flautiste un galvenā kultūras dzīves kūrētāja Jumpravā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Aglonas svētceļojuma ceturtajā dienā LTV satiek jumpravieti Zani Skrauču, kura ir ne vien mūziķe un dzied jauniešu korī "Balsis", bet ir Jumpravas kultūras nama vadītāja. Kad viņa bija skolniece, šīs ēkas 3.stāvā viņa nāca uz Mūzikas skolu. Tagad viņa savu flautu tur kabinetā uz palodzes.

Latvijas Televīzija 1.augustā kopā ar Kristus Karaļa draudzes svētceļniekiem sāk 280 kilometru garo ceļu uz Aglonu un satiek cilvēkus, kuri dalās ar saviem stāstiem. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau 25 gadus Zane sevi sauc par jumpravieti, jo dzīvo šeit kopš dzimšanas. Kopš februāra viņa, var teikt, dzīvo tieši blakus darba vietai. Jo Zane kļuva par Kultūras nama vadītāju.

Un tagad visa kultūras dzīve ir viņas rokās - Zane rīko gan maksas koncertus, gan bezmaksas pasākumus. Tieši viņai un kolēģei radās ideja rīkot vēlās brokastis. Foršu satikšanos ar kultūras piesitienu. 

Tādas notika arī sestdien no rīta, kad par godu Latvijas simtgadei sacepa 100 pankūkas un uzstājās atraktīvā grupa "Sus dungo".

Kultūras namam šogad aprit 106 gadi. Bet Jumpravas jeb Jumpravmuižas vārds rakstos atrodams jau kopš 13.gadsimta vidus. 1259.gadā bīskaps Rīgas Cisterciešu sieviešu klosterim uzdāvina vairākus zemes gabalus un viens no tiem tiek pie Jumpravas vārda.

No Jumpravas nāk režisoru un aktieru Klētnieku ģimene, rakstniece Ivande Kaija, un vasaras māja te bija rakstniekam Bruno Saulītim. Protams, no šīs vietas ir arī viena no latviešu leģendārākajām grupām – "Jumprava". 

Lai gan pašlaik Jumpravā iedzīvotāju skaits pat nesasniedz 2000 cilvēku, te ir vieta astoņiem pašdarbības kolektīviem – četriem deju kolektīviem, jauktajam korim, senās mūzikas ansamblim, amatieru teātrim un folkloras kopai.

Jumpravā kultūras dzīve sit augstu vilni.

Nākošās vēlās brokastis Jumpravā notiks 1.septembrī plkst.11. Uzstāsies Imanta Dimanta. Un atkal ceps pankūkas. Ap to laiku jau, visticamāk, būs izvārīta arī brūkleņu zapte. Un visi laipni aicināti. Ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti