Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sācies starptautiskais koru konkurss «Rīga dzied»

Latvieši Anglijā: Santa

Vientuļā mamma Santa Āboliņa Lielbritānijā «atsperas» biznesam savā profesijā

Vientuļā mamma Santa Āboliņu ir no Alūksnes. Viņa dzīvo Lielbritānijā, kur izlēmusi sākt strādāt profesijā viena pati. Sākumā ar atvieglotiem nodokļiem un mentora uzraudzībā, kas esot izcili labi, lai atspertos.

Tēju ar pienu Santa iemācījās dzert tikai Anglijā. Un nostāties uz savām kājām savā ziņā arī. Šeit viņa nokļuva nejauši. Atbrauca ciemos pie savas draudzenes. "Paķēra tas vieglums, cilvēki smaidīgi. Viss notiek. Ja draudzene kaut ko grib, aiziet un nopērk. Drēbes. Tā es nolēmu palikt," stāstīja Santa.

Viņa atzina, ka pēc pārcelšanās nemaz tik rožaini neklājās. Vispirms sāka strādāt noliktavā. Kā daudzi. Izdevās atgriezties profesijā – viņa ir friziere. Taču arī te viņai nereti uzteica darbu. Bieži slimoja meitiņa. "Mazā sāka iet skolā. Ļoti slimoja. Un mani meta ārā no darba," stāstīja sieviete.

 

Tieši šādā brīdī radās sajūta, ka beidzot jāsāk pelnīt pašai un pašai arī jābūt sev priekšniecei.

Santa vienu no izīrētā dzīvokļa istabām pārveidoja par salonu. Santa atzina, ka ir pašnodarbinātā un ka viņai nav bail nodarboties ar uzņēmējdarbību.

"Te ir maigāk. Te ir ieinteresēti, lai tev ietu bizness! Man ir sieviete, kas uzrauga biznesu. Man ik pēc trim mēnešiem jautā – ko es izdaru, lai bizness kāptu uz augšu. Palīdz, iesaka. Tādā ziņā viņi atbalsta tavas idejas. Ja tev ir kaut kas uz papīra.

Anglija ir īstā vieta, kur sākt savu biznesu. Lieli nodokļi nav jāmaksā," viņa sacīja.

Tieši meita tagad ir Santas ceļš uz labāku angļu valodu. "Man palīdz mazā. Citi spiež bērnus runāt latviski, es nespiežu. Man patīk, ka es dzirdu tīru angļu valodu!" Santa meitu audzina viena. "Es nodrošinu sevi, nodrošinu mazo, un es varu iedot nākotnei."

Izrādās, ka tieši cita valoda – krievu – Santu attur no atgriešanās Latvijā. Uz dzimto mazpilsētu negribas, bet no krieviskās Rīgas bail. "Iebraucot Rīgā, mani pārņem bailes. Jo daudzi runā krievu valodā. Es nevaru pilnībā nekā atbildēt. (..) Es esmu friziere. Un es nevaru strādāt tikai ar latviešu klientiem."

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" gan viņu nebiedē. "Ja mēs iziesim ārā, būs grūti divi gadi! (..) Godīgi sakot – neviens par to "Brexit" nedomā. Kas būs – būs. Ja esam iekārtojušies, pielāgosimies."

Ārlietu ministrijas aplēses liecina, ka Lielbritānijā mīt vismaz 150 000 Latvijas valstspiederīgo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti