Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sācies starptautiskais koru konkurss «Rīga dzied»

Latvieši Anglijā: Santa

Vientuļā mamma Santa Āboliņa Lielbritānijā «atsperas» biznesam savā profesijā

Vientuļā mamma Santa Āboliņu ir no Alūksnes. Viņa dzīvo Lielbritānijā, kur izlēmusi sākt strādāt profesijā viena pati. Sākumā ar atvieglotiem nodokļiem un mentora uzraudzībā, kas esot izcili labi, lai atspertos.

Tēju ar pienu Santa iemācījās dzert tikai Anglijā. Un nostāties uz savām kājām savā ziņā arī. Šeit viņa nokļuva nejauši. Atbrauca ciemos pie savas draudzenes. "Paķēra tas vieglums, cilvēki smaidīgi. Viss notiek. Ja draudzene kaut ko grib, aiziet un nopērk. Drēbes. Tā es nolēmu palikt," stāstīja Santa.

Viņa atzina, ka pēc pārcelšanās nemaz tik rožaini neklājās. Vispirms sāka strādāt noliktavā. Kā daudzi. Izdevās atgriezties profesijā – viņa ir friziere. Taču arī te viņai nereti uzteica darbu. Bieži slimoja meitiņa. "Mazā sāka iet skolā. Ļoti slimoja. Un mani meta ārā no darba," stāstīja sieviete.

 

Tieši šādā brīdī radās sajūta, ka beidzot jāsāk pelnīt pašai un pašai arī jābūt sev priekšniecei.

Santa vienu no izīrētā dzīvokļa istabām pārveidoja par salonu. Santa atzina, ka ir pašnodarbinātā un ka viņai nav bail nodarboties ar uzņēmējdarbību.

"Te ir maigāk. Te ir ieinteresēti, lai tev ietu bizness! Man ir sieviete, kas uzrauga biznesu. Man ik pēc trim mēnešiem jautā – ko es izdaru, lai bizness kāptu uz augšu. Palīdz, iesaka. Tādā ziņā viņi atbalsta tavas idejas. Ja tev ir kaut kas uz papīra.

Anglija ir īstā vieta, kur sākt savu biznesu. Lieli nodokļi nav jāmaksā," viņa sacīja.

Tieši meita tagad ir Santas ceļš uz labāku angļu valodu. "Man palīdz mazā. Citi spiež bērnus runāt latviski, es nespiežu. Man patīk, ka es dzirdu tīru angļu valodu!" Santa meitu audzina viena. "Es nodrošinu sevi, nodrošinu mazo, un es varu iedot nākotnei."

Izrādās, ka tieši cita valoda – krievu – Santu attur no atgriešanās Latvijā. Uz dzimto mazpilsētu negribas, bet no krieviskās Rīgas bail. "Iebraucot Rīgā, mani pārņem bailes. Jo daudzi runā krievu valodā. Es nevaru pilnībā nekā atbildēt. (..) Es esmu friziere. Un es nevaru strādāt tikai ar latviešu klientiem."

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" gan viņu nebiedē. "Ja mēs iziesim ārā, būs grūti divi gadi! (..) Godīgi sakot – neviens par to "Brexit" nedomā. Kas būs – būs. Ja esam iekārtojušies, pielāgosimies."

Ārlietu ministrijas aplēses liecina, ka Lielbritānijā mīt vismaz 150 000 Latvijas valstspiederīgo.

5 komentāri
Anonīms lietotājs 24090
Klaidonis ir un paliek klaidonis, man kaut kā vienalga, ko tur tic droši vien tāda pati klaidone. Makbrainam ( baigi jau neanonīms personāžs) - LSM ir par manu nodokļos samaksāto naudu rakstošs portāls, attiecīgi, man nav interese lasīt par savu zemi pametušiem indivīdiem, kuriem , redz, savā zemē nav labi, jāskrien treknā putra strēbt citur.
Boney Mcbrain
Spilgts krievu "integrācijas" paraugs, kad latviete nevar dabūt darbu Rīgā, jo neprot krieviski. Un te vēl notiek kaut kāda muļļāšanās ar civilokupantiem un viņu pēctēčiem. Visas izglītības iestādes sākot no bēnudārza, ir jāpārkārto izglītībai tikai latviešu valodā. Tāpat kā Krievijā visa izglītība visiem - krieviem, židiem, tatāriem jakutiem etc., ir tikai krieviski. Un punkts. Un anonīms lietotājs 24090 - nesodi, un netapsi sodīts. Kāpēc lai mani interesētu kaut kāda 24090 domas?
Anonīms lietotājs 24090
Un ??? Kāpēc lai mani interesētu kaut kādas klaidones stāsti par gaitām kaut kur svešumā? Aizklīda, nu lai tur arī laimi meklē. Mums ko, Latvijā trūkst cilvēku, par kuriem rakstīt?? Un kur tad ir stāsts, kāpēc kļuva par ''vientuļo'' mammu? Kāpēc māte uzvedas tā, ka ir vientuļa??
Arita Miltoviča
Ticu, ka cilvēks, kurš atļaujas otru(svešu) cilvēku saukt par klaidoni un vēl spriest par to kādēļ sieviete ir ‘vientuļā’ mamma, savā dzīvē neko nav sasniedzis un būtībā ir ļoti nelaimīgs cilvēks.
Anonīms lietotājs 17722
Vientuļā mamma - šāds statuss šajos laikos nu jau aizstāj mocekļa ērkšķu vainagu un indulģenci.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti