VIDEO. «Ziniet, es baidījos.» Par došanos operēt uz Ukrainu stāsta ārsts Libermanis

"Tu vienkārši esi tajā gaļas mašīnā, kur operāciju zālē dienas laikā trīs galdi "izlaiž cauri" 16 pacientus. Un visiem ir smagi, dragāti ievainojumi, vaļēji lūzumi," Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta mikroķirurgs Olafs Libermanis.

Marta sākumā viņš kopā ar kolēģi Mārtiņu Malzubri devās uz Ukrainu, lai palīdzētu ievainotajiem. Viņš norāda, ka latvieši bija negaidīti atsaucīgi – vienas dienas laikā "sameta cepurē" 35 000 eiro, uzdāvināja mikroautobusu, kuru piekrāva pilnu ar medicīnas aprīkojumu, medikamentiem, šķīdumiem, pārsējiem. Nekas cits neatlika, kā braukt un palīdzēt. Olafs atzīst, ka pirms došanās ceļā bijis bail.

"Ziniet, es baidījos. Baidījos, kā nekad mūžā."

Taču, esot uz vietas un intensīvi strādājot, baidīties vienkārši neesot bijis laika. Ukrainā viņi operēja, organizēja darbu un arī apmācīja personālu – vietējos kadrus. Visā šajā astoņu mēnešu darba periodā Olafam bija tikai dažas brīvdienas. Viņš atzīst, ka intensīvais, smagais darbs daudzu mēnešu garumā bija atstājis savas pēdas uz darba kvalitāti. "Es laikam biju izdedzis," viņš atzīst.

Šobrīd viņš atrodas Latvijā un pavisam nesen par izcilo darbu mikroķirurģijā un pašaizliedzību, sniedzot palīdzību karā ievainotajiem Ukrainas karavīriem, saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni. Olafs uzskata, ka saņemtais apbalvojums ir atbildība, un saka: "Ņemot vērā, ka mēs neko lielu neizdarījām, mēs apkalpojām pavisam nelielu daļu no pacientiem, kuriem tas būtu bijis vajadzīgs, es domāju, ka mums tas jāatstrādā, ka tas ir tāds avanss."

Viņš neslēpj – jau domā par nākamo darba cēlienu Ukrainā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti