VIDEO. «Sterilizācija ir saistīta ar manu pārliecību». Mētras stāsts

"Sterilizācija nav par kontracepciju kā aizsargāšanos no grūtniecības seksa laikā. Tas ir par izvēli, mans apzināts lēmums," rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta māksliniece Mētra Saberova, kura veikusi sterilizāciju, jo ir pārliecināta, ka bērnus nekad negribēs.

Mētra uzskata, ka ne vienmēr ir aktuāls bioloģiskais determinisms un sievietes mātes instinkts. Sieviete var būt pati par sevi, bet tas nenozīmē, ka Mētra ir pret ģimenēm. Tomēr, pēc mākslinieces uzskatiem, tas ir tikai normāli, ka par to sabiedrībā runā.

Pirms vairākiem gadiem Saberova veica sterilizāciju Taizemē. Latvijā tajā laikā to nevarēja izdarīt medicīnisko indikāciju dēļ. Tā bija viņas pārliecība. Ja tu negribi radīt bērnus, tad ir normāli spert šādu soli.

"Tas ir mans apzināts lēmums. Un es nezinu, kā lai vislabāk pasaka, ka es negribu bērnus. Tas ir loģisks, racionāls risinājums."

Sterilizācija nemaina hormonus, tā neietekmē veselību un neapdraud dzīvību. Tā ir kā ķirurģiska operācija ar anestēziju, saka Mētra.

Pirms gadiem septiņiem viņa pirmo reizi aizgāja uz LGBT un viņu draugu apvienību "Mozaīka", lai iemācītos korektāk atbildēt cilvēkiem, ka viņi ir ļoti neiejūtīgi un neizglītoti pret viņas izskatu un uzskatiem. Tolaik meitene sevi identificēja kā heteroseksuālu. Pēc tam apzinājās savu panseksualitāti.

Mētrai ir svarīgi runāt par LGBT tiesībām, jo tas skar gan viņu, gan viņai tuvus draugus. Mētra uzskata, ka LGBT personām Latvijā ļoti slikta situācija gan no likuma puses, gan arī no sabiedrības puses. 

"Es uzskatu, ka LGBT personas Latvijā ir apdraudētas. Kaut vai Denisa Hanova gadījums."

Tas arī dod viņai papildu motivāciju gan ar mākslu, gan citiem viņai pieejamiem risinājumiem izglītot sabiedrību, lai tā kļūtu iejūtīgāka.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti