VIDEO. No slimnīcas – ratiņkrēslā. Līgas Laudiņas stāsts

Pērn Līga, izrakstoties no slimnīcas, uz kuru viņu nosūtīja ģimenes ārsts ar Covid-19 pazīmēm, ar savām kājām no turienes vairs neiznāca. Ar stiprām galvas un muguras sāpēm meiteni faktiski atstāja uz ielas. LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" ar savu stāstu dalījās Līga Laudiņa.

Meitene bijusi aktīvs bērns, nodarbojās ar dejām – tā ir viņas sirdslieta. Braukāja uz sacensībām, piedalījās Dziesmu svētkos. Bet viņas dzīves sapnis sabruka pēc nonākšanas slimnīcā. Līgai pēc rehabilitācijas perioda nācās pārvietoties ratiņkrēslā. 

Es ļoti sapņoju, ka varēšu staigāt un dejot. Bija grūti redzēt, kā citi tavā vietā dejo, ja tu zini, ka tu to varēji dejot.

Ar augstu temperatūru, lielu klepu un sāpēm krūtīs Līgu nosūtīja uz Bērnu slimnīcu. Covid-19 neapstiprinājās un tāpēc ārsti veica lumbālpunkciju. Pēc tās sākās milzīgas galvassāpes un attīstījās galvas reiboņi. Meitene vairs nevarēja pati paiet bez turēšanās. Līga atceras medicīnas personāla nepatīkamo attieksmi pret viņu – neticība, ka meitenei tiešām ir slikti, atstāja viņu ar nolaistām rokām un bezspēcības sajūtu.

Līga bija rehabilitācijā Vidzemes slimnīcā ar cerību, ka krišana un reiboņi pāries. Pēc tam, kad kļuva sliktāk, meiteni nosūtīja uz Uzņemšanas nodaļu, no kuras viņa tika izmesta laukā. Ar sāpēm nācās doties prom. Ar katru dienu bija tikai grūtāk – ejot sajūtas ir tādas, ka caur kāju iziet elektrība. Līdz ar to ratiņkrēsls ir kļuvis par vienīgo iespēju, kā var pārvietoties.

Komentē Zane Straume Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle:

"Izsakām dziļu nožēlu par situāciju, kādā veselības stāvokļa dēļ nonākusi Līga Laudiņa. Vienlaikus norādu, ka paustā informācija ir nepilnīga, tā rada maldīgu priekšstatu par skaidrām cēloņsakarībām, kas ir izraisījušas veselības pasliktināšanos.

Situācija ir ļoti sarežģīta, pacientes ārstēšanā ir bijuši iesaistīti vairāki mūsu un arī citu slimnīcu speciālisti, skaidra diagnoze un veselības stāvokļa pasliktināšanās cēlonis, pēc mums pieejamās informācijas, vēl jāpēta.

Lai arī katrs pacients un viņu tuvinieki vienmēr vēlas ātras un skaidras atbildes no ārstiem un citiem speciālistiem, ir situācijas, kad tas dažādu objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams. Mēs vēlam, lai Līgai iespējami drīz ir skaidri patiesie veselības stāvokļa cēloņi un izdodas atgūt veselību. Lai neatlaidība un iekšējais spēks palīdz šajā ceļā!

Vienlaikus atvainojos, ja mūsu darbinieku attieksme ir radījusi papildu satraukumu jau tā sarežģītajā dzīves brīdī. Mēs neesam informēti par konkrētajām situācijām, to norises laiku un iesaistītajiem darbiniekiem, tāpēc nevaram tos identificēt un veikt kādas darbības. Taču varu apstiprināt, ka Bērnu slimnīcā mēs katru dienu mērķtiecīgi stiprinām darbinieku pārliecību, ka pacientu pieredze ir tikpat svarīga kā ārstniecības rezultāti.

Paciente un viņas ģimene var palīdzēt sasniegt šo mērķi, iesniedzot sūdzību Bērnu slimnīcas mājaslapā"

Ārstēšana Latvijā vairs nav iespējama, tāpēc ģimene šobrīd gaida atbildi no Vācijas, kur Līga varēs doties pēc palīdzības. Un meitene nezaudē cerību kādreiz atvadīties no ratiņkrēsla un atkal kāpt uz skatuves.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti