VIDEO. Cerību spārni bērniem ar invaliditāti. Evas Viļķinas stāsts

Evai Viļķinai ir bijušas ļoti smagas dzemdības. Dzemdību traumas rezultātā bērns kļuva par cilvēku ar invaliditāti uz mūžu. Smadzeņu bojājumi. Viegls ceļš ģimenei nav bijis. Gan emocionāli, gan fiziski. Ar savu stāstu LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" dalās biedrības "Cerību spārni" valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina.

Ārsti jau laikus ievietoja viņu slimnīcā, jo medicīnas kartē pamanīja, ka 8. klasē Evai bijušas sirds problēmas: meitene bēgusi no vilkiem un lielas nobīšanas dēļ sirdī sākušies citi procesi. Īsi pirms dzemdībām sākās lielas sāpes. Ārsti teica, ka viss ir kārtībā un iedeva pretsāpju zāles, kuras nākamajā rītā vairs nelīdzēja un sāpes atjaunojās. 

Dzemdību laikā bērns iesprūda, un dzemdību traumas rezultātā bērnam radās smadzeņu bojājumi. Ārsti savā ziņā to noslēpa. Tikai jauna daktere praktikante vēlāk pienāca un pateica, ka mēneša vecumā noteikti ir jāvēršas pie neirologa. Tā arī ģimene darīja.

"Divu gadu vecumā es jutu, ka meita nedara to, ko dara bērni viņas vecumā, un es sapratu, ka tas ceļš tomēr būs jāiet savādāks."

Bērnam ir garīga rakstura traucējumi. Par spīti visam, Eva cīnījās par sava bērna labklājību un deva visu iespējamo. Vēlāk, apvienojoties vecāku grupai, kuriem bija bērni ar invaliditāti, 2003. gadā dibināja biedrību "Cerību spārni", lai rastu iespēju palīdzēt viens otram ikdienas rūpēs.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti