VIDEO. Apglabāt meitas un māti – Danutas traģiskais dzīvesstāsts

Danuta traģisko sakritību dēļ zaudēja divus bērnus un mammu. Viena meita noslīka, māte un otra meita gāja bojā ugunsgrēkā. Neskatoties uz visām nelaimēm dzīves laikā, sieviete nenolaiž rokas un turpina dzīvot, rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Danuta.

"Esmu izgājusi cauri visām nelaimēm un bēdām, visiem dubļiem. Es kritu un cēlos atkal," saka Danuta.

Izšķiroties no vīra dzeršanas un bērnu aiztikšanas dēļ Danuta pārcēlās no viena Latvijas gala uz otru – uz Daugavpili, kur atrada sirdsmieru. Tomēr grūtības sekoja viņai līdzi.

"Es vēl līdz šim nevaru saprast to, kā mana meitiņa aizgāja bojā, noslīka."

Tajā liktenīgajā dienā Danuta strādāja lauku dārzā, kad pie viņas atskrēja bērni un teica, ka Līga noslīkusi. Sākumā Danuta nodomāja, ka meitenes joko, bet, atskrienot pie dīķa, saprata, ka tiešām notikusi traģēdija. Meitenes ķermeni glābēji spēja izvilkt tikai uz vakara pusi.

"Es meklēju atbildes trīs gadus. Nevarēju atrast, kāpēc. 2020. gadā  ugunsgrēkā Daugavpilī aizgāja otra meita." 

Bija karsta vasaras diena, meitas pierunāja mammu aiziet uz upi nopeldēties. Mājās palika Danutas mamma, dēls un viena meita. Visi pārējie devās plunčāties ūdenī. Pēkšņi uz upi atskrien kaimiņi un kliedz – "Дана, беги! Твой дом горит!" (Dana, skrien! Tava māja deg!)

Visi atskrien pie mājas un redz, ka no pažobeles nāk melni dūmi. Šokā Danuta nevarēja tikt iekšā mājā, kaut durvis bija vaļā. Un arī nesaprot, kāpēc neviens neizskrēja no mājas, ja durvis nebija aizslēgtas. Pārvarot bailes, Danuta pa verandas durvīm ieskrēja mājā. 

"Mammas istabā es vispār nevarēju ieiet. Tur ir viss melns kā ellē, uguns liesmas. Tur tā viss šņāca, tur tā dega viss..."

Ugunsdzēsēji izvilka Danutu no degošās mājas. Un viņa sāka gaidīt, ko tad nākošo vilks ārā, jo mājā palika meita un māte. Dēlu jau pirms tam izglāba kaimiņi. 

"Es redzēju, ka [no degošās mājas] pirmo izvilka mammu, tur vairs neko nevarēja izdarīt. Un, tad otru meitu. Tas bija briesmīgi. Bet es tajā brīdī biju priecīga, ka dēls vēl bija dzīvs," atceras Danuta.

Māja aizdegās astoņās minūtēs. Ugunsgrēka iemesls – īssavienojums.

Iedzīvotāji nāca palīgā ar drēbēm, mantām un ziedojumiem. Sanests bija tik daudz, ka Danuta pāri palikušo noziedoja Sarkanajam Krustam.

Visgrūtāk ir izdzīvot bez siltuma, bez ūdens un elektrības.

"Kad tev nav maizes, tu aiziesi pie kaimiņiem pastrādāt un viņi tev iedos maizes kukulīti. Viņi tevi pabaros," atzīst Danuta.

Neskatoties uz visām grūtībām, kas notikušas ģimenē, Danuta nav padevusies un turpina pilnvērtīgi dzīvot.

"Bet man ir jādzīvo tālāk. Es jau nevaru sēdēt un sērot. Esmu izgājusi cauri jūrai un ugunij. Visām nelaimēm un bēdām, visiem dubļiem. Es kritu un cēlos atkal." 

Danuta piebilst, ka viņai patīk priecāties, ka jābūt optimistei. Raudāt vairs nevar.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti