Dienas ziņas

Sakopj kritušo karavīru piemiņas vietas

Dienas ziņas

Ģimenes saimniecību nākotne – kooperatīvi

Ievas dzīvības glābšanai nepieciešami 100 000 eiro

Vēl vienai jaunai sievietei nepieciešama palīdzība plaušu transplantācijai

Sabiedrības palīdzību atkal lūdz gados jauna sieviete Ieva, kuras dzīvība pašlaik atkarīga no skābekļa aparāta, bet nākamo mēnešu laikā visu izšķirs plaušu transplantācija. Operācijai nepieciešami 100 000 eiro. 

Par jaunās sievietes diagnozi – cistisko fibrozi – Latvija uzzināja no Zanes Lazdiņas, kurai savukārt plaušu operācijai nepieciešamos 120 000 eiro saziedoja līdzcilvēki, un Zanes veiksmīgā operācija tagad iedvesmo arī Ievu.  

Ievai Bišmeistarei ir 31 gads. Ja drīzumā viņai nepārstādīs plaušas, viņa neizdzīvos. Vēl pirms dažiem gadiem Ieva strādāja bankā. Bija jauna, aktīva sieviete, kura gan kopš piecu gadu vecuma zināja – diagnoze ir smaga un reiz veselība pasliktināsies. Tagad tas ir noticis. Bez skābekļa aparāta Ieva nevar spert ne soli.

To, cik ilgs laiks atlicis Ievai, nevar pateikt neviens viņas ārsts.

Lai Ievu uzņemtu plaušu gaidītāju sarakstā, nepieciešami 40 tūkstoši eiro. Ar operāciju un pēcoperāciju izmaksām kopā jāsavāc 100 tūkstoši. Informāciju par Ievas atbalstīšanas iespējām var atrast portāla ziedot.lv mājaslapā.

Plānots, ka Ievu operēs Tartu, kur šādas pārstādīšanas notiek kopš 2010. gada. Viņu īpaši iedvesmo tas, ka sabiedrība atbalstīja Zani, kurai ir identiska diagnoze, saziedoja nepieciešamo summu un Zani izdevās glābt. Topošais veselības ministrs Guntis Belēvičs piekrīt, ka atstāt šo jautājumu uz sabiedrības sirdsapziņas nav pareizi. Latvijā jābūt īpašam apdrošināšanas fondam, kas palīdz šādiem cilvēkiem, bet par jaunu nodokli viņš to negrib saukt.

„Kā tas izskatīsies, es nevaru pateikt, bet jārisina tas bija jau sen. Citās valstīs tas ir atrisināts,” norādīja Belēvčs.

Ar šādu pat diagnozi jaunas plaušas tuvāko gadu laikā vajadzēs vēl aptuveni astoņiem jauniem cilvēkiem. Tas nav valsts apmaksāts pakalpojums. Vienas operācijas izmaksas svārstās no 100 līdz 120 tūkstošiem eiro.  Absurdākais, ka arī zāles jau pēc operācijas Zanei jāpērk par ziedotāju līdzekļiem. Tiem pacientiem, kam pārstādītas nieres vai sirdis, valsts zāles apmaksā. Lai Zanes jaunās plaušas viņas ķermenis  neatgrūstu, viņai medikamenti jāpērk pašai.

Jau vēstīts, ka Zanei aprīlī par ziedotāju naudu - 120 tūkstošiem eiro -  Vīnes Universitātes klīnikā veica dzīvību glābjošo plaušu transplantāciju. Tagad ārsti par Zani saka - sirds ir pilnīgi vesela un elpošanas funkcija ir kā veselam cilvēkam. Taču augusta sākumā Nacionālais veselības dienests Zani informēja - zāles nav iekļautas valsts kompensējamo zāļu sarakstā, tāpēc tās apmaksā individuālās kompensācijas ietvaros, kam valsts noteikusi griestus - līdz 14 200 eiro gadā vienam pacientam. Taču Zanei zāles izmaksā vairāk nekā 18 800 eiro un četrarpus tūkstoši eiro gadā Zanei jāsedz pašai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt