Dienas ziņas

Skolēni un studenti Jelgavā diskutē par nodokļiem

Dienas ziņas

Novados varētu būt grūtības nokomplektēt vidusskolas klases

Valmierā sveic zelta pārus

Valmierā sveic «zelta pārus»

Valmierā jau tradicionāli gada nogalē godina pārus, kuri kopā nodzīvojuši pusgadsimtu. Šogad  Dzimtsarakstu nodaļā sumināja septiņus pārus. Apsveikuma vārdos uzsvērts, ka šādi cilvēki ir patiess paraugs visiem, kā turēt godā ģimenes vērtības.

Šī gada zelta pāri savu kopdzīvi sāka laikos, kad dzīves apstākļi bija visai sarežģīti, viss bija jāsāk no mazumiņa, taču tas netraucēja gūt prieku no kopā būšanas. Pētera un Česlavas Ozolu kopdzīves stāsta aizsākās Burtniekos, kur abus kopā saveda mūzika. Zīmīgi, ka tieši kāzu dienā norunātie muzikanti neieradās un Pēterim pašam nācās spēlēt savā kāzu ballē.

Abu acīs arī pēc 50 gadiem nav zudis mirdzums un mīlestība vienam pret otru. Lai gan Ozolu pārim liktenis sagādājis arī smagus brīžus, viņi aizvien nav zaudējuši dzīvesprieku: „Galvenais ir mīlestība un saprašana, un piedot vienam otram sliktu un saprast vienam otru. Asumus vajag nolīdzināt, nevar pārāk asumus izteikt.”

Arī Imants un Astrīda Sergējevi uzsver, laulības pamatā ir sapratne, mīlestība un spēja uzklausīt vienam otru:

„Galvenais, grūtā brīdi ja zin, ka blakus ir stiprs plecs, tas ir ļoti, ļoti svarīgi.”

Ceremonijas vadītāja, Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Vija Kuģe uzsvēra, šis pasākums nu jau astoto gadu tiek rīkots ar mērķi izcelt laulības un ģimenes vērtību, kas mūsdienu sabiedrībā nereti tiek piemirstas.

„Nodzīvot kopā 50 gadus ir vienkārši un tajā pašā laikā arī grūti. Ir kopīgi dažādas problēmas jārisina, bet, skatoties uz šiem pāriem redzam, ka viņi ar to lieliski ir tikuši galā,” priecājas Vija Kuģe.

Zelta pāri saņēma arī jaunās Latvijas Republikas laulību apliecības. Vēl četrus pārus, kuri veselības problēmu dēļ nevarēja ierasties uz svinīgo pasākumu, Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki apciemos mājās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti