Valmierā godina zelta pārus

Pēc kopā nodzīvotiem 50 gadiem viņiem Valmieras dzimtsarakstu nodaļā atkal skan "Rūgts!". Ik gadu decembrī Valmierā tā jau ir tradīcija - godināt savas pilsētas gada zelta pārus. Šo svētku pamatdoma ir akcentēt vienu no galvenajām vērtībām - stipru ģimeni.

Šogad Valmierā zelta kāzu ceremonijā piedalās deviņi pāri, kaut gan pilsētā šo stipro ģimeņu ir daudz vairāk. Katram no šiem pāriem ir arī savs stāsts par iepazīšanos, arī par kopā pavadītajiem gadiem, ar ko pāri dalās arī ceremonijas laikā.

Savu 50 gadu laulības recepti atklāj Suhānovu un Alkšņu ģimenes. "Kādreiz domstarpības, protams, ir bijušas, bet tādi strīdi, skandāli - nekad. Nebija laika strīdēties. Kas notur kopā? Tas, ka viens bez otra nevar iztikt, viens otru papildina. Ģimene."

"Ne jau tā zelta dzīve ir bijusi, visādi ir gājis, ir bijuši strīdi, pārpratumi, bet tam ir visam tikts pāri. Man vīrs trešā dienā pēc kāzām teica - tā, mēs esam precējušies, un, lai kā mums ies, mūžs mums ir jānodzīvo kopā, jo mums ir ģimene, un tā arī mēs esam nodzīvojuši."

Zelta pāri saņēma arī  Latvijas Republikas laulību apliecības, jo toreiz, kad viņi laulājās, bija cita valsts, kuras vairs nav. 50 gados piedzīvoti vēstures grieži un arī pārbaudījumu nav trūcis ikkatra personīgajā dzīvē. Piemēram, vai šodienas jaunajām līgavām būtu pa spēkam pat trīs gadus gaidīt puisi pārnākam no dienesta armijā, kā savu Jāni gaidīja Ilga Zariņa: "Braucu ciemos un gaidīju, braucu un gaidīju!" Jānis:''Es jau trīs gadus netiku mājās, Kaļiņingradas apgabalā dienēju. Recepte vienkārša - pacietība, mīlestība, darbs. Vienkārši un īsi."

Valmieras dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Vija Kuģe ik gadu apkopo šos dzīvesstāstus. Secinājums ir viens - pāri, kas pratuši tik ilgi būt kopā, kopā ir tik tiešām priekos un arī bēdās: "Blakus viņu mīlestībai ir sapratne, ir cieņa. Ja ir arī veselības problēmas, ir ļoti lielas rūpes vienam par otru. To arī juta no tām sarunām - ja ir veselības problēmas sievai vai vīram, viņi ir cīnījušies, abi kopā uzvarējuši un tikuši ar to galā."

Pēc svinīgās ceremonijas zelta pāriem arī svētku torte un šampanietis.

Jautāts, vai šādi stiprie zelta pāri būs arī pēc gadiem desmit, divdesmit, Valmieras mērs Jānis Baiks ir pārliecināts, ka būs, jo par to jau liecina arī tas, ka jaunie cilvēki labprāt par savu dzīvesvietu izvēlas Valmieru un veido ģimenes. "Mēs redzam, ka esam nonākuši līdz situācijai, kad redzam, ka sāk pietrūkt dzīvojamā fonda, arī par to sākam domāt. Tā ka arī tas liecina, ka esam uz pareizā ceļa un cilvēki šeit izvēlas dzīvot. To mēs redzam arī pēc tā, cik ir bērnu ratiņu ielās, dzimstība ir ar plus zīmi, dabīgais pieaugums ir ar plus zīmi," norāda Jānis Baiks.

Solis pretī jaunajām ģimenēm ir arī tas, ka no nākamā gada laulību svinīgās ceremonijas maksu valmieriešiem segs pašvaldība. "Šo svinīgo kāzu reģistrācijas  ceremoniju pašvaldība "uzsauc", nav jāmaksā. Vai tas ietekmēs stipro ģimeņu veidošanu, nezinu, bet šogad, kas ir arī interesanti, ka mums ir arī dimanta pāris. Man ir palicis atmiņā tās trīs lietas, ko viņi teica, lai būtu noturīga ģimene: tad, kad jūs mīliet, mīlestībai ir jāpāraug cieņā, sargājiet viens otru, tas ir pirmais. Otrs - par visu vienmēr izrunājieties, labās lietas vai sliktās, ir jārunā un tikai tad var kaut ko atrisināt. Trešais, pie kā nonāk tikai dimanta pāri, sadzirdiet viens otru!" saka Valmieras dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Rita Viļumsone.

Nākamgad zelta pāru ceremonijai Valmierā būs jau pirmā apaļā jubileja - desmit gadi. Iespējams, aizsāksies arī jauna tradīcija dimanta pāriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti