Monopols

Dziesminieks Valdis Atāls grāmatā "Elles debesis" cenšas pārdzīvoto tvert viegli

Monopols

Madara Dišlere filmā "Paradīze 89", skatoties pagātnē, stāsta par nākotni

KIM? dibinātāja Zane Čulkstēna savu dzīvi dala starp eksakto domāšanu un kultūru

Vajag kapāt un būt ar lielāku pašapziņu. «kim?» dibinātājas Zanes Čulkstenas pieredze

Latvijā ir daudz vairāk iespēju un priekšrocību nekā pasaules megapolēs Ņujorkā vai Londonā. Tur nebūtu problēmu atrast darbu, bet kopumā iespēja, ka savas dzīves laikā kļūtu par kaut ko vairāk nekā nelielu skrūvīti, ir diezgan maza. Tā uzskata "kim?" laikmetīgās mākslas centra dibinātāja Zane Čulkstena. Šobrīd viņa ir arī zīmolu konsultācijas uzņēmuma „ERDA” un sociālo mediju rekrutēšanas uzņēmuma „UpMatched” īpašniece, kas tuvākos piecus gadus iecerējusi fokusēties uz biznesa un meitiņas "nolikšanu uz kājām".

Čulkstenas dzīve daloties divās daļās - viena ir eksaktās domāšanas daļa un bizness, otra ir mākslinieciskā puse, un tas saistās ar viņas lielāko hobiju - "kim?".

„Tas ir prātam neaptverami, ka 26 gadu vecumā nodibini Laikmetīgās mākslas centru, kuru zina pasaulē, ka vari uztaisīt savu uzņēmumu un gūt panākumus un vari strādāt starptautiski,” Latvijas Radio raidījumā „Monopols” darbības iespējas Latvijā raksturo Čulkstena.

Pārliecību par to, ka cilvēks var daudz sasniegt, tikai ir jādara, viņai devušas studijas ārzemēs. „Būtiski bija mani izbraucieni – pusotrs gads Londonā un divi gadi Ņujorkā. Dzīvojot mājās, var iet labāk vai sliktāk, vienmēr ir iespēja padzīvot pie vecākiem. Kad esi viens Londonā vai Ņujorkā, tev nav variantu,” bilst Čulkstena.

Viņa ir pabeigusi Rīgas Ekonomikas augstskolu un ieguvusi maģistra grādu Saseksas universitātē ( University of Sussex) un Kolumbijas universitātē (Columbia University in the City of New York ). Čulkstena tic, ka Latvija ir brīnišķīga valsts un mums ir visas iespējas, tomēr, lai kaut ko sasniegtu,

„vajag kapāt un būt ar lielāku pašapziņu un lielākām ambīcijām. Latvijā ir daudz talantīgu cilvēku, par to pārliecinos katru dienu.

Iespēja veidot starptautisku biznesu, nodarboties ar jebkuru citu praksi – sportu vai zinātni”.

Viņa uzskata, ka tas, ko esam sasnieguši sportā vai ar savām operzvaigznēm, ir prātam neaptverami. "Ir visas iespējas! Liela daļa stāsta ir par pašapziņu un fokusēšanos uz nākotni, nevis pagātni," norāda Čulkstena.

Šobrīd par svarīgāko savā dzīvē Čulkstena atzīst savu biznesu un pusgadu veco meitiņu Jetti, kas viņai mācījusi pacietību, mainījies arī skats uz dzīvi.

„Tuvākos piecus gadus esmu nolēmusi fokusēties uz savu biznesu un meitiņu. Jānoliek uz kājām abi,” saka uzņēmēja.

Skaidrs, ka vienmēr var būt labāk, tāpēc Čulkstena aicina novērtēt Latvijas priekšrocības un izaicinājumus citās valstīs. Vairāk pašapziņas un lielākas ambīcijas!

"kim?" Laikmetīgās mākslas centrs tapa 2009. gadā kā Laikmetīgā mākslas muzeja pilotprojekts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt