Panorāma

Vairāki zīdaiņi no Kapseļu ielas nonākuši audžuģimenēs

Panorāma

Gadu mijā rotā eglīti mežā

Dziesmai «Uzsniga sniedziņš balts» - 30!

«Uzsniga sniedziņš balts» – pirms 30 gadiem uzrakstītā dziesma turpina aizkustināt

Dziesma “Uzsniga sniedziņš balts” par hitu kļuva tieši pirms 30 gadiem un joprojām aizkustina sirdis. Tā uznesa brāļus Ziemeļus popularitātes virsotnē.

Līdz šai dziesmai Āris un Saulceris Ziemeļi plašākai publikai nebija zināmi. Tomēr pirmā un vienīgā reize, kad brāļi Ziemeļi piedalījās Latvijas Radio tolaik tik populārajā estrādes dziesmu konkursā “Mikrofons”, bija 1987. gadā. Nebūdami profesionāi mūziķi, viņi ar savu  dziesmu ar milzīgu balsu pārsvaru apsteidza tādas slavenas grupas kā “Pērkons”, “Opus”, “Jumprava”,  “Eolika”.

“Mums bija ļoti liela opozīcija uzradusies no profesionāļiem: nu kā tādi divi puiši uzrodas nez no kurienes un ar vienkāršu un sirsnīgu dziesmu izlaužas pirmajās rindās!”

atminas dziesmas autors Saulceris Ziemelis.

Otrs dziesmas autors Āris Ziemelis atceras, ka tolaik vēstules esot pienākušas maisiem. Taču viņš atgādina, ka šī ir nevis Ziemassvētku dziesma, bet gan veltījums vairākiem simtiem jauno pāru kopējo dzīves ceļu sākot. Ideja par dziesmu radās vasarā, kad sniega nav bijis.

Vārdus dziesmai Āris ieraudzījis Māra Čaklā grāmatā “Minku parks.” Tas bija dzejojis “Vendijas dziesmiņa”. Pēc triumfa mikrofona aptaujā un negaidītās popularitātes nākamie gadi pagājuši, tikai koncertējot.

Saulceris Ziemelis atzīst, ka dziesma pilnībā mainīja viņa dzīvi. Tolaik viņš strādājis kolhozā “Mārupe”, no kura bija spiests aiziet, jo kopā ar brāli rūpīgāk vajadzējis gatavot koncertprogrammas.

Koncertos bija sajūta, ka cilvēki no viņa gaida tikai šo vienīgo dziesmu. “Mēs viņu dziedājām pat vairākas reizes vienā koncertā,” norāda Ziemelis.

Kultūras nami gaidījuši rindā. Reiz kāds kolhozs pat  ar viltu gribējis panākt, lai brāļi Ziemeļi atbrauc.

30 gadus pēc iziešanas tautās “Uzsniga sniedziņš balts” joprojām ir dueta populārākā dziesma. Tās ēnā palikušas visas pārējās, kuras ir ne mazāk labskanīgas. Āris Ziemelis neslēpj, ka pirms pāris gadiem kā pārsteigumu uztvēris Toma Grēviņa no “Pieci.lv” ziņu, ka “Uzsniga sniedziņš balts” ir pirmajā vietā Ziemassvētku dziesmu sarakstā. Parasti jau mūsdienās populārākas ir jaunākas dziesmas, saka Āris.

Viņi joprojām kopā uzstājas. Tiesa, retāk, jo grib vairāk laika veltīt ģimenei. Saulceris 18 gadus bija enerģētiķis Rīgas Tehniskajā universitātē. Āris ir vokālais pedagogs bērnunamā Imantā, kur vada vokālo ansambli “Septītā līnija”. Taču nākamgad, Latvijas simtgadē, brāļi Ziemeļi iecerējuši sagatavot jaunu koncertprogrammu un uzstāties 100 Latvijas vietās. 

Saistītie raksti
1 komentārs
Kaspars Vītols
Jums vārdam enubami ir kļūda jābūt ir nebūdami!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti