Rīta Panorāma

Čehijā garākais iekarināmais gājēju tilts pasaulē

Rīta Panorāma

Intervija ar Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītāju Normundu Kadiķi

Inese Liepiņa - Ārlietu ministrijas dvēsele

Uzņēmusi Merkeli, Klintonu, Blinkenu un citus. Ārlietu ministrijas dvēsele Inese Liepiņa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par augsti profesionālu un nesavtīgu darbu, sekmējot Latvijas starptautisko sadarbību un Latvijas tēlu diplomātiskā protokola jomā, Ministru kabineta Atzinības rakstu saņēmusi Inese Liepiņa. Viņa ir Valsts protokola vadītājas vietniece, kuru kolēģi dēvē pār Ārlietu ministrijas dvēseli.

Ārlietu ministrijā Inese sāka strādāt 1991. gadā. Savas karjeras laikā viņai nācies pildīt darba pienākumus arī vēstniecībās Lielbritānijā, ASV un Ķīnā. Darbs šajā ministrijā nozīmē, ka ik pēc trim četriem gadiem var mainīties darba pienākumi un valsts, kurā būs jāstrādā.

“Mums ir mazliet kā jūrniekiem. Kaut kādu laiku pavadot šeit, tu saproti, ka diplomātam ir arī ārzemēs jāstrādā.

Jāredz mazlietiņ Latvija no ārzemju skatpunkta. Ik pa trīs līdz četriem gadiem, kad mēs esam projām, mēs mazliet citādāk redzam savas mājas,” atzina Liepiņa.

Liepiņa strādā Ārlietu dienestā jau vairāk nekā 30 gadus. Šobrīd viņa kopā ar saviem kolēģiem Latvijā rūpējas par to, lai brīdī, kad šeit ierodas ārvalstu diplomāti vai politiķi, viss notiktu, kā paredz protokols. Jāorganizē dienas plāns burtiski pa minūtēm, kur, kas un kad notiks, pa kādiem ceļiem pārvietosies un tā tālāk.

“Mēs, kā jau diplomāti, esam 24/7 savā darbā. Darbs valsts protokolā saistīts ar vizītēm, ar pasākumiem, ar dažādu lielu pasākumu organizēšanu. Pavisam nesen mēs uzņēmām NATO dalībvalstu ārlietu ministrus. Mēs esam tā struktūrvienība Ārlietu ministrijā, kura pirmā sagaida ārvalstu viesus. Man ir bijusi privilēģija sagaidīt lidostā ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni, NATO samita laikā bija iespēja tikties ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu. Esam organizējuši gan Francijas prezidenta vizīti, gan Vācijas kancleres Merkeles kundzes vizīti,” stāstīja Liepiņa.

Kolēģi viņu raksturo kā personu, kuras kabineta durvis vienmēr būs plaši atvērtas jebkuram darbiniekam, sākot no viszemākā līmeņa un beidzot ar valsts sekretāru.

“Viņa ir ārkārtīgi atsaucīga. Ļoti rūpējas arī par jauno diplomātu paaudzi. Mēs ar Inesi satuvinājāmies, kad es pati pirms 17 gadiem devos strādāt uz vēstniecību Vašingtonā. Mēs abas divas vienlaicīgi devāmies strādāt uz šo valsti, un viņa bija tā, kas sniedza lielu atbalstu, nekad neliedz padomu un dalījās ar savu ļoti vērtīgo pieredzi,” sacīja ĀM Cilvēkresursu plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Inga Kalniņa.

Savukārt ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris Liepiņu nodēvēja par Ārlietu ministrijas dvēseli: “Ir grūti uzreiz nosaukt kādu citu kolēģi, kuram tik daudz citu kolēģu uzticētos. Inese arī apmāca jaunos kolēģus, kā pareizi uzvesties, kā valsts mēroga pasākumus organizēt. Jebkurš [TV] skatītājs, ja nākamreiz ieskatīsies rūpīgāk, kad runa būs par kādu valsts vizīti, Inesi pamanīs vienmēr.”

Liepiņa ir pateicīga savai ģimenei, kura ir saprotoša un rēķinās, ka viņa ļoti daudz laika pavadīs darbā: “Kā es saku,  tas ir atvars, kurā mēs esam ienākuši. Ja tu mīli to darbu un sajūti smeķi, kas ir ārlietu dienestā, tad tie, kas šeit ir, tie arī šeit paliek.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti