Panorāma

Vecāki cer uz dārgu medikamentu apmaksu

Panorāma

Demokrātiskajā Latvijā nomainījušās 37 valdības

Uzņēmīgākā sieviete Lielbritānijā - latviete Kintija Beļska

Apgalvojumi, ka latviešiem trūkst uzņēmējdarbības gēna vai izgudrotāja talanta, ir absolūti nepareizi. Tā Lielbritānijā latviete Kintija Beļska savos 29 gados kopā ar biznesa partneri, polieti Moniku Ludvičaku no nulles ir uzbūvējušas inovatīvu skaistumkopšanas biznesu ar vairāku miljonu apgrozījumu, pagājušogad Anglijas jaunuzņēmumu konkurencē iegūstot balvu kā uzņēmīgākās sievietes biznesā. 

Kompānija "Everlasting Brows" atrodas Londonā, šeit notiek topošo meistaru apmācības, izsniedzot sertifikātus un tirgojot īpašus, pašu izstrādātus produktus gan skropstu un uzacu pieaudzēšanai, gan uzacu, acu un lūpu mikrobleidingam, kas ir līdzīgs tetovēšanai, taču krāsa turas aptuveni pusotru gadu. Kopā ar amerikāņu partneriem ir atvērta arī kompānija Amerikā, tiek plānots paplašināties arī citās valstīs. 
Taču viss sākās pirms daudziem gadiem.

"2007.gadā es sāku iet universitātē, un man nācās kaut ko darīt uz pusslodzi. Un mana mamma man ieteica iziet skropstu pieaudzēšanas kursu. Pamēģināju, no sākuma man riebās tās skropstas. Bet pēc tam, pēc kāda laika, kad vairāk jau iepraktizējos, un kad sanāca, un kad skaisti bija, un kad klientu reakcija lika man saprast, ka man patīk to darīt. Jo divu stundu laikā es varēju nopelnīt to, ko daudzi mani draugi nopelnīja 6 - 8 stundu laikā, pēc universitātes strādājot restorāna vai bāra darbus," stāstīja Beļska.

Pagrieziena punkts bija pašu izdomāta uzacu pieaudzēšanas tehnoloģija, kopā ar laboratoriju izstrādājot īpašu trīsdimensiju krāsu, kas izskatījās pēc uzacu matiņiem. Par to ieinteresējās skaistumkopšanas kompānijas visā pasaulē, vēloties apmācīt savus meistarus strādāt ar jaunajiem produktiem. Tikmēr meitenes pašas sāka interesēties par permanento meikapu.

"Pamanījām, ka lielākā daļa no "Sleek Brows" klientiem vēlas uztaisīt permanento meikapu, jo viņas pierod pie tā, ka uzacis ir tumšākas, biezākas, un viņas nolēma, kādēļ lai es to darītu katras trīs nedēļas, ja varu darīt katru gadu vai katrus 2 gadus," skaidroja Beļska.

Mikrobleidinga jomā bija nepieciešami daudzi uzlabojumi, gan jauni pigmenti, gan instrumenti procedūru veikšanai. Kompānijai nesen pievienojusies arī Kintijas Beļskas māte, kura bija izveidojusi savu skaistumkopšanas skolu Londonā.

Ja iespējams, kompānija dod priekšroku pakalpojumiem no Latvijas, piemēram, kompānijas zīmola veidošanā piesaista Latvijas dizainerus. 

"Mēs tikai iesildāmies! Ir tāda sajūta, ka ir tik daudz ko darīt! Man liekas, ka mēs tikai vienu procentu no tā esam noklājušas. Liekas, ka tur vēl tik daudz ko var izdarīt un uzlabot priekš meistariem, un jaunu izlaist. Bet jā, viss ir soli pa solim, mēs esam tikai divas, kas nodarbojas produktu attīstīšanā, tādēļ tas process nav ļoti ātrs," uzsvēra Beļska.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti