Личное дело

Лаборатория чудес

Личное дело

Преступление и (не)наказание

Заплатите по чужим счетам

Uzdoties par citu personu slimnīcā viegli, bet īstajam cilvēkam tikt pie taisnības pēc tam sarežģīti

Iedomājieties, jums pienāk rēķins par ārstēšanos slimnīcā. Bet jūs neārstējāties. Un pat nekad neesat bijis tajā slimnīcā. Šādā situācijā nokļuva rīdzinieks Vladimirs Timofejevs. Viņu gribēja piespiest maksāt svešus rēķinus. Vēl vairāk, policija atteicās ierosināt krimināllietu tāpēc, ka cietušais uzrakstīja iesniegumu ne valsts valodā, stāsta raidījums „Ličnoje delo”.

Janvāra beigās rīdzinieks Vladimirs Timofejevs saņēma no parādu piedziņas uzņēmuma „Lindorff” rēķinu par 70 eiro. Tas ir parāds par ārstēšanos Jelgavas slimnīcā. Tikai lieta tāda, ka Vladimirs nekad dzīvē šajā slimnīcā nav bijis.

„Es viņiem piezvanīju un teicu, ka es tur nekad neesmu bijis. Neārstējos. Viņa man, dabiski, nenoticēja. Teica, ka viņiem ir dokumenti, ka esmu tur bijis. Tur uzrakstīts mans vārds, uzvārds un personas kods,” stāsta Vladimirs Timofejevs.

Tad Vladimirs atcerējās sava sena paziņas apciemojumu, kurš atnāca pie viņa pirms pusgada.

„Pie manis ciemos reiz ieradās mans sens paziņa. Un lielīgi paziņoja, ka ir ārstējies ar manu vārdu. Tā kā viņš ir ne visai psihiski normāls un viņam ir tam apliecinājums, es neņēmu to par pilnu,” stāsta vīrietis.

Vladimirs Timofejevs devās uz dzīvesvietai Rīgā piederīgo policijas iecirkni. Un uzrakstīja iesniegumu. Rīgas policija nosūtīja iesniegumu izskatīšanai uz Jelgavu, atbilstoši nozieguma nodarījuma vietai.

„Starplaikā pastāvīgi pienāca zvani no firmas par parādu piedziņu, pieprasīja atsūtīt dokumentu, ka policija izskata manu iesniegumu,” atceras Timofejevs.

Tomēr Jelgavas policija tā arī nesāka izmeklēt šo noziegumu. Neraugoties pat uz to, ka Vladimirs Timofejevs nosauca tā cilvēka vārdu un uzvārdu, kurš ārstējies viņa vietā. Un tas tāpēc, ka iesniegums bija uzrakstīts krievu valodā.

Vladimiram no Jelgavas policijas atsūtīja garu vēstuli. Tajā teikts, iesniegt policijā iesniegumu svešvalodā drīkst tikai izņēmuma gadījumos. Viņa gadījums pie tādiem nav pieskaitāms. Viņa iesniegumu atstāja bez izskatīšanas un deva termiņu problēmu novēršanai līdz 2017.gada 17.februārim.

Tomēr, kā Jelgavas slimnīca ārstēja citu cilvēku? Un kā viņam bez dokumentiem visu izdevās noformēt? Par to Vladimiram pavēstīja pats jukušais.

„Viņam jautāja personas datus, viņš nosauca vārdu un uzvārdu. Tā kā labi zināja manu dzimšanas datumu, viņš nosauca personas koda sākumu. Protams, beigas viņš nezināja, aizdomājās. Viņam priekšā pateica slimnīcas darbinieki. Viņiem ir datu bāze ar personas kodiem. Šāds kods? Jā, šāds!” pastāstīja Vladimirs.

Raidījums „Ličnoje deļo” kopā ar Vladimiru Timofejevu devās uz Jelgavas slimnīcu, jo tās darbinieki pat nebija centušies sazināties ar it kā parādnieku, bet uzreiz nosūtījuši lietu piedzinējiem.

Jelgavas slimnīcas vadība lūdza laiku, lai tiktu skaidrībā par šo lietu. Un uz LTV7 jautājumiem atbildēja vien nākamajā dienā.

„Personas koda otro daļu nezina katrs trešais. Tas ir fakts. Tā ir statistika. Un tas neradīja aizdomas, ka cilvēks ir cits, nekā uzdodas,” saka Jelgavas slimnīcas vadītājs Andris Ķipurs.

Slimnīcā paskaidroja, ka ārstniecības iestādes saviem parādniekiem uz mājām vēstules nesūta. Tikai īsziņas. Šajā gadījuma slimnīcai nebija viņa tālruņa numura. Tomēr Vladimira Timofejeva stāsts noslēdzās veiksmīgi. Pretenzijas pret viņu tika atsauktas.

Jau šodien tas ir izdarīts, šo cilvēku atstās mierā, jo viņš ir upuris. ''Bet, ko darīt ar krāpnieku, es, protams, nevaru spriest. Tas ir policijas jautājums. Taču es domāju, ka rīcība ir sodāma,” uzskata Timofejevs.

Drīz pēc ilgstošas sarakstes reaģēja arī Jelgavas policija.

„Papildus informējam jūs par to, ka Vladimira Timofejeva iesniegums reģistrēts jau tā iesniegšanas brīdī, un iesniegumā minētie fakti tiks pārbaudīti, par ko iesniedzējam tiks paziņots atsevišķi,” LTV7 pavēstīja Jelgavas policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti