Rīta Panorāma

Intervija ar LNVM vēsturnieku Mārtiņu Vāveri

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Dienests un “Powerlifting” treniņi uz patruļkuģa

Uz patruļkuģa atrod laiku arī spēka trīscīņai – Jūras spēku leitnants Gints Zikmanis

Gints Zikmanis ir Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku patruļkuģa “Cēsis” komandiera palīgs, kuram uz kuģa izdodas trenēties arī spēka trīscīņai jeb “powerlifting”.

Lēmumu, ka dzīvē vēlas kļūt par jūrnieku, Zikmanis pieņēmis jau pamatskolas laikā.

“Pamatskolā sociālo zinību stundā bija runa par perspektīvām profesijām. Viena no perspektīvajām profesijām bija jūrnieks. Toreiz es teicu, ka būšu jūrnieks. Tā bija astotā vai devītā klase. Klases biedri pasmējās par mani, jo visiem jūrnieks saistās ar to, ka es iešu makšķerēt, zvejošu zivis,” atcerējās Zikmanis.

Toreiz viņš nedomāja par dienēšanu armijā un devies uz Jūras akadēmiju. Pēc mācībām akadēmijā nolēmis tomēr savu dzīvi saistīt ar bruņotajiem spēkiem.

“Kāpēc es atnācu uz armiju? Ja nu gadījumā kādreiz izraisās konflikts (cerams, ka ne!), tad es būtu jau zinošs, kā aizstāvēt savu valsti.

Ja rastos konfliktsituācija, tiktu iesaukti visi iespējamie resursi, un es jau zināšu, kā to darīt. Tas ir mans patriotisms. Es zināšu, kā cīnīties. Būšu gatavs, jau būšu ieņēmis zemo startu,” pauda Zikmanis.

Ikdienā viņam kopā ar pārējo komandu regulāri jādodas jūrā patrulēt un nepieciešamības gadījumā arī jāiesaistās cilvēku meklēšanas un glābšanas darbos.

“Esmu kuģa komandiera labā roka, izpilddirektors. Visu, ko man liek komandieris, es daru. Tiek formēti visādi akti, lai kuģis vispār varētu aiziet dežūrā, organizēta komanda, pasākumi, kas tiks darīti dežūrnedēļas laikā, kad mums nav izsaukumu,” stāstīja leitnants.

Militārajā sfērā Zikmanim patīk dinamika un izaugsme. Viņš gan pats regulāri dodas uz apmācībām, gan māca citus cilvēkus un apmeklē citas vienības.

Paralēli dienestam armijā sirdij vienmēr tuvs ir bijis sports. Viņam šķiet, ka ar sportu sācis nodarboties kopš brīža, kad iemācījās staigāt.

“Sporta veids, kas mani aizrauj pēdējos trīs, četrus gadus, ir spēka trīscīņa jeb “powerlifting”,” atzina Zikmanis.

Tā kā uz kuģa nav sporta zāles, dodoties jūrā, nākas improvizēt, lai nezaudētu formu.

Valsts svētki novembrī viņam bieži vien ir bijušas ļoti darbīgas dienas: “Ir bijuši gadi, kad pats piedalos parādē. Vecāki skatās bez manis parādi un meklē, kur esmu ierindā. Esmu bijis gan 11. novembra parādē, gan 18. novembra parādē.”

Šogad Zikmanis svētku dienas plāno pavadīt kopā ar ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt