Panorāma

Palīdzības centrs Ukrainas bēgļiem - tikai darba dienās

Panorāma

Kijivā gatavojas aizstāvēt pilsētu

Evakuējas arī ar mājdzīvniekiem

Ukraiņi Olga un Jevgēnijs evakuējas kopā ar abiem mājdzīvniekiem

Ukrainā bēgļu transportā priekšroka ir cilvēkiem, bet mājdzīvniekus līdzi iespējams paņemt vien tad, ja brauc paši ar savu transportu. Žitomirā sastaptie Olga un Jevgēnijs tieši savu mīluļu dēļ ceļā pavadījuši daudz ilgāku laiku.

Milzu Aldajam ir tik iztrūcināts skatiens. Sveša vieta. Nezināmas smaržas. Nav ierastās sētas un mājas: “Viņam arī ir tāds uztraukums! Viņš vispār ir mierīgs, bet tagad tik uztraukts. Baidās… Viss ir labi, viss ir labi,” tiek mierināts suns.  

Olgas un Jevgēnija bērni jau izbraukuši, taču mājdzīvnieki arī esot kā atvases – nevarējuši viņus atstāt.

Olga un Jevgēnijs stāstīja, ka Borodjankā palikt vairs nevarēja: “Mums pāri ceļam jau septiņas mājas sabumboja avio uzlidojumā. Ir upuri. Aizgāja bojā grūtniece. Mūsu kaimiņiene. Ap desmit ievainotie. Mūs ar suni un kaķi neviens negribēja ņemt. Bet nevarējām viņus pamest.”

Viņi nakšņoja pagrabā. Kad sākās uzlidojumi, tie bija tik spēcīgi, ka pat pagraba durvis atsprāga vaļā.

Vieni kaimiņi abus tomēr aizveduši līdz tuvākajai pilsētai. Tālāk – ar citiem labiem cilvēkiem.

Jau divas nedēļas nevienu nakti neesot varējuši gulēt, uztraukums un bailes ir šausmīgas: “Neviens nevarēja pat iedomāties, ka mums uzbruks krievi! Ak Dievs! Kurš tam noticētu! Mēs bijām kā viena ģimene.”

Olga un Jevgēnijs uzsvēra, ka vietā, kur viņi dzīvoja, nebija nekādu militāru objektu – tikai parastas mājas ar vienkāršiem iedzīvotājiem: “Mums ir tik skaista planēta! Zilas debesis, bet viņš vienkārši grib iznīcināt. Tā tak vienīgā visā galaktikā. Tās ir mūsu mājas. Putin! Tu vispār nesaproti, ko tu dari?”

Tuvāk pie robežas ir abu bērni. Pagaidām Aldaja un Masika saimnieki paliks Žitomirā. Bet viņu pieaugušie bērni jau braucot abiem pakaļ visiem četriem, jo baltais milzis Aldajs un satrauktais Masiks netiks atstāti nekādā gadījumā.

"Mēs te labi dzīvojām. Un labi dzīvosim! Un uzcelsim savu Ukrainu. Mums nevajag krievu Ukrainu," uzsvēra Olga un Jevgēnijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt