Panorāma

Ziemā situācija uz robežas saspringta

Panorāma

LOC ārsti brīdina par iespējamu kolektīvo atlūgumu

Sprādziena vilnī frontē Ukrainā cietusi Sarmīte Cīrule

Ukrainā cietusi mediķe Sarmīte Cīrule no Latvijas

Sprādziena vilnī Ukrainā cietusi rotas galvenā kaujas mediķe Sarmīte Cīrule no Latvijas.

Sarmīte uz fronti devās septembrī. Viņa ir vienīgā vispārējās aprūpes māsa no Latvijas, kura devusies ārstēt Ukrainas karavīrus kauju epicentrā. Sarmīte pašlaik atrodas vietējā slimnīcā.

"Mūsu māju saspridzināja, un mēs, divi mediķi, esam ievainoti. Kontūzija, slikta dūša, liek zāļu sistēmas. Mūs pārvedīs uz citu slimnīcu. Jūtos draņķīgi. Dabūjām pamatīgi. Krievi atrada mūsu māju, jo vakar bija piecas smagas evakuācijas. Droni lido no abām pusēm. Māja kā siets sacaurumota. Ko tur daudz stāstīt. Būs labi. Izgulēsimies, būs labāk," Latvijas Televīzijai stāstīja mediķe.

Sarmīte līdz šim veikusi neskaitāmus evakuācijas braucienus, palīdzot no kaujas vietām uz slimnīcu nogādāt ievainotos karavīrus. Savā kabinetā mediķe pati ārstē tos karavīrus, kuru ievainojumi neprasa ievietošanu slimnīcā vai kuri no iestādes jau izrakstīti. Viņa atzinusi, ka pati Latvijā atgriezīsies tikai tad, kad karš būs beidzies un Ukraina uzvarēs agresoru – Krieviju. Mediķe apzinās, ka katra diena viņai var būt pēdējā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti