Dienas ziņas

Uzlabo roņu aizsardzības plānu

Dienas ziņas

Kolkā izspēlē lībiešu kāzas

Tulpes palīdz atrast savu laimes zemi

Tulpes palīdz Lāču ģimenei atrast savu laimes zemi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jau astoto gadu tērvetnieki var lepoties ar vienu no krāšņākajām tulpju kolekcijām, un jau septīto reizi notikuši arī tulpju svētki. Nākotnē biznesam gan atrasta cita niša, un tulpju stādījumi “Viestardu” sētā palikšot tikai kā daiļdārzs, bet lielākais ieguvums esot tas, ka tulpes ļāvušas Lāču ģimenei atrast savu īsto laimes zemi.  

Tango deju studiju pret tulpju ziedu krāšņumu un daudzveidību Gundars Lācis nomainīja pirms astoņiem gadiem, kad no Rīgas pārcēlās uz Tērveti.

Sākotnēji citā saimniecībā stādīta no mātes mantotā tulpju kolekcija, bet nu jau vairākus gadus raibu raibais tulpju dārzs uzzied pašu saimniecībā “Viestardi”.

“Manā tulpju laukā ir 387 tulpju nosaukumi. Gandrīz pie 400, bet katru gadu tiek nopirkts kaut kas jauns un kaut kas, kaut kādā veidā pazūd, un bišķiņ vienmēr pietrūkst līdz tiem četriem simtiem,” stāstīja uzņēmējs, tulpju kolekcionārs Gundars Lācis.

Gandrīz tikpat sena ir tradīcija rīkot tulpju svētkus, kad ziedu krāšņumu papildina tirdziņš un dažādu pašdarbības kolektīvu priekšnesumi.

Lūkot baltos, sārtos, raibos, tradicionālāku un neparastu formu ziedus sabrauc gan tūristi, gan tuvāki un tālāki kaimiņi.

“Jā, man puķes visu mūžu ir patikušas, un es šeit arī braucu kādas jaunas šķirnes paskatīties, lai varētu pasūtīt sīpoliņus,” atzina Auces novada iedzīvotāja Daina.

“Te ir ko skatīties, un kas man šeit patīk. Taisni braucām un runājām, ka te ir stāsts. Te nav vienkārši puķes un krāšņums, bet te visam ir savs stāsts. Katrai tulpei ir savs stāsts,” sacīja līvbērzniece Solvita.

Saimnieks stāstīja, ka konkurēt ar ārzemju sīpolu tirgotājiem esot ļoti grūti, tāpēc turpmāk tulpes no biznesa plāna gan esot izslēgtas.

“No ražošanas dārza tas lēnām kļūst par daiļdārzu, kur, protams, tulpe ieņems pavasara puķu karalienes vietu. Darbs ar kolekciju netiks pārtraukts,” atklāja Gundars Lācis.

Jau līdz šim tulpju biznesu papildināja dzīvesbiedres kūku bizness, bet tagad ģimene atvērusi arī savu kafejnīcu, un ir pārliecināti, ka paliks tērvetnieki līdz mūža galam.

“Laukos var ļoti labi strādāt un labi dzīvot. Droši vien, ka pareizā atbilde jau katram ir sava, bet mēs ar sievu esam atraduši savu vietu, un esam laimīgi šeit,” atzina Gundars Lācis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti