Klausītājs

Īsfilmu ciks «Klausītājs 2». 5. sērija. Sava ceļa gājēji

Klausītājs

Īsfilmu ciks «Klausītājs 2». 5. sērija. Sava ceļa gājēji

Klausītājs 2. Īsfilmu cikls. 4. sērja. Draudzība uz mūžu

Trīs kundzes Latvijas-Igaunijas pierobežā. Mīlestību meklē seriālos

Tikšanās ar Milliju, Veltu un Guntu neviļus liek aizdomāties, ka mūsdienās, šī laika paaudze, dzīvojam fast food dzīvesveidu. Mums ātri lietas, vietas un arī cilvēki apnīk. Tagad ir tik viegli nepatiku atrisināt ar nomaiņu. Nepatīk valsts, tās politika, varam pārcelties uz citurieni, apnīk darbs, atrodam citu un, kā saka Velta, arī ātri iemīlamies un ātri arī izšķiramies. Jo tā, iespējams, ir vieglāk, vienkāršāk un, protams, dažreiz arī pareizāk.

Latvijas-Igaunijas pierobežā sastaptajām kundzēm šāds dzīvesveids nav bijis pieļaujams. Viņas savu adresi nav mainījušas, kopš no tēva mājām atnākušas uz vīra māju. Velta savu Gaujienas māju ir atstājusi vienreiz, braucot ar vīru uz plostnieku balli Baltezerā. Jaunībā ceļot nebija laika un iespēju. Tagad bail un drošāk to darīt TV ekrānā.

Millija

Arī vīrus visas trīs nav mainījušas kā zeķes. Millija no trijotnes vienīgā ir šķīrusies. Viņa saka, spītējot vecāku iebildumiem, apprecējusi puisi, kurš bijis labs muzikants un dejotājs. Puiša vieglais dejas solis iekarojis jaunās meitenes sirdi. Bet atklājies, ka sadzīvē viņš ir neizpalīdzīgs. Sieviete audzinājusi bērnus, strādājusi, kopusi mājas soli, bet vīrs, pārnākot mājās, gribējis vien “jūs paši zināt ko”, nosmaida Millija. Pēc šķiršanās bijis cits pielūdzējs, bet to aizvīlusi uzmācīga sieviete. Millija nebēdā, sievietēm nav viegli, viņa saka, jo vīriešu deficīts. Bet, ja ir gājējs, lai iet un atpakaļ nenāk.

Gunta un Velta

Gunta mīlestības dēļ nav piepildījusi sapni par ķirurģes karjeru. Šķiet, tas ir vienīgais, ko viņa kaut nedaudz, bet nožēlo. 20 gados atnāca pie vīra. Smejas, mamma raudājusi par meitas aklo mīlestību. Lai gan mīlestība sākumā vienmēr ir akla. Pēc vīra nāves nākuši piedāvājumi, precinieki šaubījušies, ka bez vīra Gunta varēs viena dzīvot. Bet viņa var un otru vīru nekāro. Arī Velta no piedāvājumiem otrreiz precēties atteikusies. Vīrs plostnieks reti bijis mājās. Gadījies, ka manījusi viņu attālis, kad pa upi gar māju nobraucis, pludinot baļķus.  Bet šķiršanās nav bijusi izvēle ne viņas mātei, ne Veltai.

Velta dārzā

No mūsdienu plašo iespēju puses raugoties, gribas šīs sievietes žēlot. Var šķist, ka viņas stereotipu un nosodījuma baiļu dēļ nav spējušas saņemties un aiziet no vīriešiem, kuri pienācīgi par viņām rūpējušies. Nav nēsājuši uz rokām, kā nereti sievietēm gribas. Bet viņas pašas sevi nežēlo un saka, ka tā nav māksla izšķirties, māksla ir atrast veidu, kā pielāgoties otram un nosirmot kopā.

Mūsdienās reti kuram pārim tas izdodas. Pierobežā satiktās sievietes ir iemantojušas pašpietiekamību. Velta, Millija un Gunta tagad mīlestību meklē ārzemju seriālos.

"Rāmnieku" mājas
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt