Panorāma

Palielinās smago Covid-19 pacientu skaits

Panorāma

Pagarina Covid-19 ierobežojumus

Jaunnedēļ 1.–4. klašu skolēni atsāks mācības attālināti

Trīs bērnu mamma: Attālinātās mācības rada papildu saspringumu

Līdz ar lēmumu pagarināt visus Covid-19 ierobežojumus līdz 7. februārim, valdība konceptuāli vienojusies, ka mazāko klašu skolēni pirmdien skolās tomēr vēl neatgriezīsies, bet mācības atsāks attālināti. Trīs skolēnu mamma Liene Brizga-Kalniņa neslēpj, ka attālinātās mācības rada papildu saspringumu.

“Mums ir šāds darba process. Tur ir tēva stūris, un 6. klase ir otrā stūrī. 9. klasi es nerādīšu...,” tā trīs bērnu mamma Liene Brizga-Kalniņa iepazīstina ar attālināto mācību iekārtošanu mājās.

Dēli mācās 6. un 9. klasē, bet meita Maija – 3. klasē. Liels izaicinājums daudzbērnu ģimenēm ir datortehnikas un katram savas darbavietas fiziska nodrošināšana.

“Ar stūriem ir, kā ir. Datori, par laimi, mums ir. Protams, tie datori, kas ir bērniem, ir vecie un lietotie datori, kuriem nav pilna funkcionalitāte, piemēram, nestrādā kamera, kas nedaudz apgrūtina dalības stundās,” stāsta Liene.

Mamma neslēpj, ka attālinātās mācības rada papildu saspringumu.

“Tā ir, ka šīs piecas, sešas nedēļas, tieši tā, ir nobumbulētas, turklāt diezgan savā vaļā, jo vecāki ir darbos un pārējie bērni mācās. Bet jūtu, ka ir jau kaut kāda vēlēšanās pēc struktūras un kārtības ikdienā,” atklāj Liene.

Desmit gadus vecā Maija pašlaik uztraucas, vai viņai brīvlaiks sāksies vēlāk vasarā nekā vecākajiem brāļiem. Citādi ar esošo režīmu sadzīvo labprāt.

“Mūsu bērns negrib iet uz skolu, jo viņai bumbulēt tīri labi patīk un patīk no rītiem ilgāk pagulēt. Bet es domāju, ja būs atkal šīs attālinātās video nodarbības, kur varēs skatīt gan skolotājus sejā, gan klasesbiedrus, tad būs atkal interesanti un atgriezīsies tā vēlme pēc sabiedrības,” pieļauj mamma. 

Liene Brizga-Kalniņa uzskata, lēmums mācības atsākt kaut vai attālināti, pašlaik ir pareizs, tomēr no Izglītības un zinātnes ministrijas puses ir diezgan liela neskaidrība visu laiku, viņa saka. 3. klasēm šogad ir diagnosticējošie pārbaudes darbi, un vairs nevienam nav noslēpums, ka mācību kvalitāte pandēmijas laikā ir cietusi.

“Principā, ja man būtu iespēja, es šobrīd paņemtu atvaļinājumu. Tas bērnu dēļ būtu labākais, ko darīt,” saka Liene.

Līdz ar attālināto mācību ieviešanu visām klašu grupām vecāki, kuru bērni ir vecumā līdz desmit gadiem un kuru darba specifika nepieļauj strādāšanu no mājām, drīkst pretendēt uz bērna pieskatīšanas pabalstu. Jāraksta iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai.

Līdz šim pabalstu saņēmušas 380 personas, un tā vidējais apmērs bijis ap 20 eiro dienā.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīva partija) stāsta, ka šonedēļ paredzēts rīkot video konferences gan pedagogiem, gan vecākiem, kurās dos padomus un atbildēs uz neskaidrajiem jautājumiem.

“Vecākus mēs vienkārši iedrošinām un nomierinām ar to momentu, ka viņu pats svarīgākais uzdevums ir radīt apstākļus. Proti, palīdzēt saplānot dienu. Palīdzēt tikt galā ar kādu komunikācijas uzdevumu. Šeit nav runa par to, ka 1.–4.klasītei no 9 rītā līdz 12 ir jābūt tiešsaistē,” norādīja ministre.

Tieši otrādi, cerot, ka ar divām nedēļām attālinātā režīmā pietiks, lai mazie skolēni varētu atgriezties klātienes mācību procesā.

“Mēs šeit iesakām, ka nav akcenta kā 7.–12. klasē uz tiešsaisti, bet ka tā ir nedēļas saplānošana ar ļoti samazinātu jaunās vielas apguvi,” skaidroja ministre.

Tāpat atkal raidīšot “Tava klase” filmētās video mācību stundas.

KONTEKSTS:

Līdz 7. februārim tiks pagarināti pašlaik spēkā esošie drošības pasākumi, lai mazinātu saslimstību ar Covid-19.

1.–4. klašu skolēni no pirmdienas, 25. janvāra, mācības atsāks attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt