Rīta Panorāma

Vācijā atcelti Covid-19 ierobežojumi

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Bankas vecāko finanšu pratības speciālisti Aiju Brikši

Trīs bērnu māmiņa Zemessardzē

Trīs bērnu māmiņa Elīna Kūle iestājusies Zemessardzē

Trīs bērnu māmiņa Elīna Kūle šobrīd iziet zemessargu apmācības kursu, lai pēc mēneša kā pilnvērtīga dalībniece varētu pievienoties Zemessardzei. Ideja, ka viņa varētu kļūt par zemessargu Elīnai radusies pagājušajā gadā.

“Jau no jaunības dienām bija vēlme iestāties armijā. Dzīve izvērtās tāda, kāda tā izvērtās. Aizgāju citu ceļu. Un tad es sapratu, kāpēc lai es neiestātos Zemessardzē. Tas bija brīdis, kad es sapratu, ka es to vēlos. Saņēmos, aizgāju pieteicos. Mani atbalstīja kolēģi un radi, kas ir ar to saistīti. Tā es aizgāju,” stāstīja Elīna.

Ikvienam, kurš vēlās kļūt par zemessargu – vienalga vīrietim vai sievietei – ir jāiziet pamatapmācības kurss.

“Pamatapmācības ir 21 dienu garš kurss. To var apgūt divos veidos. Parasti vasaras periodā ir 21 dienu garas nometnes. Ja to iespējams salāgot ar darbu, ģimeni, tad pirmajā dienā zemessargs iegāja nometnē un 21. dienā iznāca pamatlietas apguvis un gatavs būt zemessargs,” stāstīja Zemessardzes pārstāve Anita Krieķe-Jermacāne.

Otrs veids ir 21 dienu kursu sadalīt pa daļām, proti, uz mācībām doties tikai nedēļas nogalēs vairāku mēnešu garumā.  Šo variantu izvēlējusies Elīna. Pamatapmācības viņa raksturoja šādi: “Noteikti iziešana ārpus komforta zonas, pie kā esi pieradis pirms tam. Bet es nesūdzos. Man patīk. Ir palicis mazāk laika sēdēt pie televizora vai sociālajos tīklos. Bet man tieši patīk tas, ko es tagad daru. Tas ir daudz vērtīgāk.”

Elīna atzina, ka šādas apmācības ir ļoti vērtīgas un noderīgas arī ikdienas dzīvē. Viņa ļoti daudz ko esot paguvusi iemācīties.

“Būt savaldīgākai. Pieņemt lietas, kādas tās ir. Spēt vairāk uzklausīt citus. Tā ir pašdisciplīna arī noteikti. Visas iemaņas, ko es iegūstu, ir ļoti labas. Tagad, ejot skriet pa mežu, uz daudzām lietām skatos citādāk nekā pirms tam. Pašizdzīvošanu iemācījos. Tas vienmēr visiem noder,” pārliecību pauda Elīna.

Apmācību kurss Elīnai lielas problēmas nerada, neskatoties uz to, ka viņa strādā divos darbos, kas saistīti ar sabiedriskajām attiecībām, mārketingu un reklāmu.

“Bērni ir sajūsmā. Sevišķi dēls ir sajūsmā,” pastāstīja Elīna.  

Pēc apmācībām, neatkarīgi no cilvēka vecuma un dzimumam, ikvienam Zemessardzē tiek piemeklēta viņam atbilstoša vieta.

“Viennozīmīgi, viņa ir enerģijas pilna. Ar pozitīvu attieksmi pret zināšanām un prasmēm, ko pamatapmācībās sniedz. Pēc apmācībām, viņa ir gatava savu brīvo laiku, īpaši šobrīd, veltīt Zemessardzei jomā, ko viņa ikdienā dara civilajā sfērā,” par Elīnu teica Zemessardzes 19. Kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris Kaspars Auzenbahs.

Viens no iemesliem, kāpēc Elīna iestājās Zemessardzē ir tas, lai krīzes situācijā viņa būtu gatava aizstāvēt savu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt