Panorāma

Kā notiek pedagogu algu modeļa aprobācija?

Panorāma

Vēsturisko centru piepilda jaunas viesnīcas

Ģimene: Ginta nav vainīga!

Traģēdija Baložos: Ģimene netic mātes vainai bērnu nāvē

“Ginta nav vainīga!” Par to pilnībā pārliecināta pēc divu mazu bērnu nāves Baložos policijas aizturētās bērnu mātes ģimene.  

Tieši pirms nedēļas Pierīgā notika prātam neaptverams noziegums, kurā dzīvība laupīta diviem maziem bērniem – brāļiem. Sestdien abus puisēnus guldīs zemes klēpī. Bet viņu mammas piederīgie sola darīt visu, lai atrastu īsto slepkavu un no apcietinājuma atbrīvotu zēnu māti.   

Lietuvas pierobežā šī diena aizrit smagi. Vietējā kapsētā gatavojas bērēm. Sestdien Gintas ģimene glabās abus viņas dēlus – Ričiņu un  Leonu, kuru nāve šokēja visu Latviju.

Tikmēr Gintas ģimene ir šokā, ka pagaidām izmeklētāju aizdomas krīt tieši uz Gintu.  Meitene nāk no kuplas desmit bērnu ģimenes. Ar savu mammu, puiku vecmāmiņu, regulāri sazvanījās. Tieši pirms nedēļas, piektdienā pa dienu atskanējis šokējošs zvans.

„Mammīt, es atnāku no dušas, bērni neelpo. Es saku – zvani ātrajiem! Jau izsaucu, veselu mūžību viņi brauc! Skrienu gaidīt!” meitas teikto atceras  Gintas mamma Raimonda.

Tad iestājies drausmīgs klusums, kuru sešos vakarā pārtraucis meitas zvans, ka viņai uzlikti roku dzelži.

„Mammīt, mani ved arestā. Un vēlāk viņa man zvana un saka – policija mani grib piespiest, lai es parakstu, ka esmu vainīga, bet mammīt, es neesmu vainīga.. Un viņai bija iestāstīts, ka mēs, visa ģimene, atsakāmies no viņas un ka nebūs, kas bērniņus apglabā, un es viņai teicu – meitiņ, mēs esam ar tevi! Man ir 10 bērni un es neesmu viņus tam mācījusi, Ginta nav slepkava, 100 % nav!” pārliecināta Raimonda.

Gintas brālis dzīvo tajā pašā mājā Baložos, kur istaba bija piešķirta Gintai. Uzzinot par notikušo, viņš izlauzies garām policistam, kas sargājis durvis, un pats redzējis mirušos zēnus. Istaba bijusi kārtībā, nekādas cīniņa pēdas nemanīja.

„Viens gulēja uz grīdas, otrs – gultiņā. [..] Ginta nav vainīga,” pārliecināts arī viņas brālis Gintauts.

Kas noticis stundas laikā, kamēr puisēni istabā bija atstāti  vieni guļam diendusu, joprojām nav zināms.

„Tur sanāk stunda, kas ir noticis? Kurš nodarījis to bērniem? Viņa nav vainīga!” saka Gintauts.

Tiesa šonedēļ pieņēma lēmumu Gintu apcietināt. Šis drošības līdzeklis ir pārsūdzēts, un tiesa to varētu skatīt nākamnedēļ. Ģimene ir lūgusi, lai ļauj viņai sestdien piedalīties puisēnu bērēs. Taču nav zināms, vai šis lūgums tiks izpildīts.

Ķekavas novadā par Gintas ģimeni ir tikai labas atsauksmes. Mamma ar abiem puikām Sociālā dienesta redzes lokā nonāca tad, kad beidzās valsts maksātais pabalsts.

„Kad viņai beidzās pabalsts un tētis ģimeni atstāja, viņai bija grūti. Bet nebija nekādu sūdzību, dārziņā raksturo ģimeni kā ļoti jauku un mammu kā jauku,” stāsta Ķekavas domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Igors Malinauskas.

Policija izskata arī citas versijas, bet pagaidām tieši Ginta ir galvenā aizdomās turamā. Viņai noteikta arī psihiatriskā ekspertīze.  Tiesu medicīnas ekspertīze zēnu nāves cēloni noteikts mēneša laikā.  

Jau ziņots, ka pusotru un trīs gadus vecos zēnus mirušus policija piektdien atrada Baložos kādā sociālās mājās dzīvoklī. Bērnu mātei bijis piešķirts trūcīgās personas statuss, bet bāriņtiesas redzeslokā ģimene nav bijusi. Pagaidām joprojām apcietināta ir tikai māte, kas ir galvenā aizdomās turamā. Notikušo policija kvalificēja kā slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos.

Mediķus pie mirušajiem bērniem izsauca mamma pati. Ārstiem viņa teica, ka uz stundu atstājusi bērnus vienus, bet, kad atgriezusies dzīvoklī, atradusi abus mirušus. Bērnu nāve raisīja aizdomas mediķos un tika izsaukta policija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt