Rīta Panorāma

Intervija ar Andi Kareli, Andri Ločmeli un Jāni Narkevicu

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārci Maņjakovu un Zani Dombrovsku

Latviešu pāris svin 18. novembri Nīderlandē

Tie ir mūsu svētki - latviešu pāris svin 18. novembri Nīderlandē

Laura Mūriņa un Reinis Indriksons jau desmit gadus dzīvo ārpus Latvijas. Arī viņiem Latvijas valsts dibināšanas diena ir svinami svētki, un tos ik gadu viņi atzīmē arī Amsterdamā. Kā viņi svin šos svētkus Nīderlandē?

Covid-19 pandēmijas dēļ Laura un Reinis šogad Latvijā pabijuši vien februārī. Viņiem vasarā bija paredzēts precēties, bet pandēmija plānus atlika par gadu. Salīdzinot ar Latviju, Amsterdamā šobrīd ir vēl striktāki ierobežojumi.

"No marta strādājam no mājām. Es strādāju daļēji no mājām. Ofiss vēl ir vaļā. Bet visi restorāni, teātri, muzeji ir ciet. Ārā drīkst. Bet kas ir interesanti, tikai divi cilvēki var staigāt. Ja ir trīs, tad tas jau ir par daudz. Ir tā, ka drīkst nākt divi cilvēki ciemos. Tas ir līdz decembra sākumam, un tad jau redzēsim, kas būs tālāk. Ļoti grūti iet restorānu biznesam. Valdība veicina un lūdz cilvēkus vairāk pasūtīt uz mājām ēdienu, lai atbalstītu vietējos uzņēmumus, kas nodarbojas apkalpošanas sfērā," abi stāsta.

Runājot par 18. novembri, tā abiem vienmēr ir bijusi svinama diena.

"Pagājušajā gadā bija forši. Mēs gribējām uztaisīt lielas svētku vakariņas. Sarunājām, ka svinēsim šos svētkus pie mājas restorānā. Mums ir paveicies, ka tuvumā lietuvieši ir atvēruši savu restorānu. Ar īpašnieci izdevās sarunāt mūsu pasākumam uztaisīt dekorācijas, saklāt galdu, uztaisīt latviešu ēdienus dažādus. Bija ļoti mīļi un jauki, kad mēs ienācām, un viss bija saklāts skaisti. Nebija tikai latvieši, bet bija arī mūsu nīderlandiešu draugi. Bijām saaicinājuši visus draugus, lai visi kopā svinam. Neiztika bez izdziedāšanās. Tas bija tāds ļoti mīļš pasākums," pāris atceras.

Neskatoties uz pandēmiju, arī šodien nelielas svinības mājās abi sarīkos.  

"Man liekas, ka ir vienalga, vai tu esi Latvijā, Amerikā, Anglijā vai Nīderlandē. Tie ir mūsu svētki.

Svētki ir jāsvin. Tā ir īpaša diena mums. Šogad, tā kā drīkst nākt ciemos tikai divi cilvēki, tad mums nāks ciemos ļoti tuvi draugi, un mēs šos svētkus svinēsim," uzsver Laura un Reinis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt