Dienas ziņas

Par Valsts prezidentu ievēlēts Egils Levits

Dienas ziņas

Liepājas Jūrniecības koledžā jaunas kuģu mehāniķu darbnīcas

Talsu Kristīgā vidusskola izdod grāmatu

Talsu Kristīgā skola izdod grāmatu ar dažādu cilvēku dzīvesstāstiem

Talsu Kristīgā vidusskola ir izdevusi savu pirmo grāmatu – "Manas dzimtas personības stāsts Latvijas simtgadei". Tajā ir stāsti par izsūtīšanas laiku, Latvijas Valsts atjaunošanu, par Otro pasaules karu, arī par mūsdienām un to, cik ļoti kādi dzimtas pārstāvji ietekmējuši jauniešu dzīves gaitas.

Vairāk nekā 100 stāsti iekļauti Talsu Kristīgās vidusskolas pirmajā grāmatā. Visi stāsti rakstīti par varoņiem, un, kā izrādās, par varoni var kļūt jebkurš – vectētiņš, mamma, brālis, onkuļi un tantes. Grāmatā apkopoti dzīvesstāsti par tiem cilvēkiem, kuri veidojuši kaut mazu daļu no Latvijas vēstures. Anda Dedze rakstīja stāstu par savu tēti. 

"Viņam ļoti rūpēja Latvija un Latvijas Valsts nākotne, un viņš vēlējās, lai mums būtu Latvijas, mūsu sarkanbaltsarkanais karogs," stāsta Talsu Kristīgās vidusskolas skolniece Anda Dedze.

Stāstus rakstīja ne tikai skolas audzēkņi un viņu ģimenes locekļi, bet arī absolventi un pedagogi. Katru stāstu papildina arī autora un varoņa fotoattēli. 

Kā atzīst skolas latviešu valodas skolotāja un grāmatas veidotāja Alla Ankmane, sākotnēji ir bijis grūti motivēt jauniešus rakstīt, bet rezultāts esot ļoti saviļņojis.

"Es katru reizi tad, kad lasīju stāstus, raudāju. Un pat vairākkārt pārlasot es raudāju, jo tie bija tik aizkustinoši. Un, piemēram, tētis mīl mani un es mīlu viņu, tāpēc, ka viņš man ir," saka Ankmane.

Grāmatas atvēršanas svētkos klāt bija ne tikai stāstu autori, bet arī to varoņi. Inga Volmane ir pārsteigta, ka grāmatā atradusi stāstu par savu vecmāmiņu, jo izrādās, ka skolā mācās viņas māsīcas meitas. Bet par Ingu rakstīja viņas dēls, izceļot to, cik ļoti lepojas ar savu mammu.

"Man liekas, šajā grāmatā, ko es turu savās rokās, tā ir tāda vēsture. Tā būs goda vietā," tā Volmane.

Visi stāsti iztulkoti angļu valodā, lai arī citās valodās runājošie varētu iepazīties ar Latviju caur personīgiem dzīvesstāstiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti