Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Latvijas narkotiku tirgu pārņem sintētiskie opioīdi

Panorāma

Panorāma

Ar milzu pateicību dodas uz Angliju

Talantīgā akordeoniste Alise Siliņa savāc līdzekļus studijām Anglijā

Pēc divām dienām talantīgā akordeoniste Alise Siliņa dosies uz Angliju, lai uzsāktu studijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Londonā. Pateicoties draugu sarīkotajai palīdzības kampaņai, jaunietei izdevās savākt līdzekļus gandrīz divu gadu mācību maksai. Mācību maksa pieauga divas un pat trīs reizes saistībā ar pašmāju studentu statusa zaudēšanu pēc "Brexit".

Šī vasara Alisei Siliņai bijusi emocionāli piesātināta. Koncerti un uzstāšanās mijās ar mierīgām brīvdienām un izbraucieniem kopā ar mammu. Tomēr pāri visam Alisi līdz sirds dziļumiem aizkustinājis līdzcilvēku – gan pazīstamu, gan pilnīgi svešu – atbalsts.

"Es daudz saņēmu dažādus vārdus un komplimentus, kas mani arī ļoti aizkustināja. Tas vienmēr ir nedaudz satraucoši un iedvesmojoši, dzirdēt, ka cilvēkiem patīk tas, ko es daru un viņi ir gatavi atbalstīt," sacīja jaunā akordeoniste, Karaliskās mūzikas akadēmijas studente.

"Es jūtos brīnišķīgi, jo mana bērna sapnis kļūst par realitāti," atzina jaunietes mamma Rasa Siliņa. 

Viņa strādā Pļaviņu novada pašvaldībā un mācību maksa – 27  000 eiro gadā – nebija paceļama. Pavasara un vasaras mēnešos interneta platformā "Gogetfunding" tika savākti vairāk nekā 32 000 eiro.

"Es noteikti esmu ļoti ļoti pateicīga ikvienam, kas iesaistītājas un dalījās, un ziedoja, un uzmundrināja, un bija klātesošs šajā visā. Es zinu, ka arī ļoti daudz juta līdzi un ik dienas sekoja, un tas tiešām ir ļoti svarīgi," norādīja Alise.

Karaliskā mūzikas akadēmija Londonā bija Alises sapnis jau daudzus gadus. Akordeona kursā katru gadu tiek uzņemts tikai viens students, un Alisei īpaši svarīgi, ka akadēmijā uzsvars tiek likts tieši uz instrumenta spēli.

"Lielākoties akadēmijās nav tās iespējas, ir tās dažas stundas un ir ļoti daudz dažādu priekšmetu, bet šī akadēmija lielākoties balstās uz to, ka viņi veido mūziķus. Katru dienu ir jāiet uz akadēmiju, un katru dienu ir stundas, un ir teorētiskās, bet lielākoties tās stundas ir praktiskās, dažāda mūzika ir jāspēlē pie dažādiem pasniedzējiem," stāstīja Alise.

Alise ļoti grib izaicināt sevi, spēlēt to, ko vēl nav mēģinājusi, un ļoti gaida decembri, kad jau zināms – akadēmijā būs meistarklases un alternatīvā tango koncerts, kur pašiem studentiem jāspēlē.

"Šobrīd man liekas, ka es gribu izmēģināt visu kaut ko ko, un es gribu saprast, kas varētu būt tas, uz ko es varētu nobāzēties un kas varētu būt tas mans stils,"  teica jaunā mūziķe.

Uz Londonu viņi lidos trijatā – Alise, viņas akordeons, kam pašam sava lidmašīnas biļete, un mamma, kas palīdzēs iekārtoties.

Kad tiksies nākamreiz, viņas nezina. Taču katru dienu sazvanīsies un sarakstīsies. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt