Ķepa uz sirds

Tuklais kaķis tievējot atgūst kustību prieku un sarīko dzīvoklī īstu grautiņu!

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Arī senioram patversme nav spriedums - sunītes Čika un Rika kopā sagaida savus jaunos saimniekus!

Suņiem senioriem patversme nav spriedums – 10 gadus vecās Čika un Rika nonāk jaunās mājās

Visu dzīvi Velgas un Mihaila ģimenē, kā paši smej, bijis kāds lopiņš. Gan kaķi, gan suņi. Kad uz citiem medību laukiem devies 13 gadus vecais mājas mīlulis labradors, pirmajā brīdī abiem šķitis, ka suņus vairāk savā dzīvē un sirdī neielaidīs. Taču trīs mēnešus vēlāk Velga sākusi pētīt sludinājumus par patversmes suņiem, kuri gaida savus jaunos saimniekus, un drīz vien mājās ienāca 10 gadus vecas suņu dāmas Čika un Rika.

Līdz šim Velgas un Mihaila ģimenē visi mājas sargi izaudzināti no kucēna vecuma, taču publicētie sludinājumi par patversmes suņiem iedvesmojuši Velgu tagad sniegt savu mīlestību kādam no dzīves pabērniem.

Uz patversmi pavisam pēc cita Velgas noskatīta suņa devušās meitas, tomēr patversmes darbinieki pārliecinājuši, ka senioru pārim piemērotākas būs suņu dāmas Čika un Rika. Pirmajā brīdī Velga un Mihails sabijušies no mīta, ka divi suņi mājās – tas ir daudz, tomēr beigu beigās piekrituši uzņemt ģimenē abas 10 gadus vecās suņu meitenes.

Viņas visu mūžu pavadījušas kopā, un pēc saimnieka zaudēšanas divus mēnešus dzīvojušas patversmē.

Velga stāstīja: "Tad, kad viņi te pie vārtiem parādījās, tad es sapratu, ka tās ir manas meitenītes. Manas mazās meitiņas. Tādas maziņas... Šī bija tik tieviņa. Bija nepatīkami glaudīt. Viņai te tāds zāģītis bija... Pakaļkājiņas viena aiz otras gandrīz vai ķērās."

Pirmajās dienās jaunajās mājās mazās suņu dāmas bijušas nedaudz bailīgas,

reizēm saimniekiem pat uzrūkušas, taču ātri vien iejutušās un aptvērušas, ka viņām sākusies pavisam cita – laimīga dzīve.

Sākumā Čikai un Rikai bijusi savstarpēja cīņa pat par ēdienu, turklāt ēdušas visu pēc kārtas – pat mandarīnus, apelsīnus, riekstus un gurķus. Tomēr abas ātri vien sapratušas, ka šeit viņām nekā netrūks. Ne ēdiena, ne mīlestības un sirds siltuma.

"Piemēram, Čika, ja viņu glauda, viņa arī neies pie bļodiņas. Vairāk neko. Tā jau vispār ir tā izlaidusies, ka grib, lai viņu no rokas baro. Protams, ka barojam. Izvēlīgi. Lauku pienu vedam. Ved klāt. No sākuma tā dzēra pienu. Tagad paosta – nē. Nevajag pienu," stāstīja saimniece.

Turklāt Čika sākumā rūpes par maltīti bija ņēmusi pat savās ķepās. "Veselu zīlīti bija norijusi. Pēc tam, protams, atdeva atpakaļ. Visu tā, kā ir. Kā dzīvu norijusi. Pēc pāris dienām skatos – nāk mana meitenīte. Kaut ko zobos nes. Padodu roku – viņa man ieliek zīlīti rokā. Divas zīlītes noķērusi, slepkavniece mazā, medniece mana," stāstīja Velga.

Velga un Mihails atzīst – suņi ar viņiem manipulē uz nebēdu, un nepilna pusgada laikā viņi ir savas mīlules pamatīgi izlutinājuši. Lai arī paši sevi tagad audzina un cenšas nereaģēt uz allaž kārumu lūdzošajām acīm, Velga atzīst – mīlestība un pateicība, ko suņi sniedz savam saimniekam, ir neaizstājama.

Saimniece stāstīja: "Kur tad to laiku lai liek vecumā? Viņas man palīdz. Es izeju dārzā lapas kasīt – viņas man saka, ka lapām jāiet uz to pusīti, teiksim. Nāk iekšā suns, ķepiņas ir jānoslauka. Vīram visu laiku mugura sāp. Bet ķepiņas jāslauka – fizkultūra. Savādāk māja ir tukša. Nav nekā. Bet tagad man visu laiku ir kāds blakus. Es nevaru vispār iedomāties dzīvot bez šiem mazajiem radījumiem. Mīļajiem. Jūs taču redziet, kādi viņi ir."

Čikai un Rikai saimnieki ir spējuši dod laimīgas vecumdienas, un, kā paši smej, tagad viņi mājās ir četri pensionāri.

Redzot savu suņu mīlestības pilnos skatienus, Velga aicina visus, kuri vēlas ģimenes mīluli, dot mājas un laimi kādam no patversmes dzīvniekiem.

"Mīļie cilvēki – paņemiet sunīšus! Lai ieskatās tajās acīs. Un es domāju: daudziem sirds atmaigs. Rokas nenodils. Un glāstu un mīlestības nekad nebūs par daudz. Jo viņas jau dod atpakaļ. Tā taču ir!" apgalvo Velga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt