Rīta Panorāma

Ceļā dosies speciāls vilciena reiss «Latvijas ekspresis simtgadei»

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VUGD pārstāvi Intu Šabohu

Studē mākslu, bet atgriežas laukos un pievēršas biškopībai

Studē mākslu, bet atgriežas laukos un pievēršas biškopībai

Ieguvis maģistra grādu mākslā, 28 gadus vecais Krists Ēberliņš tomēr ir atgriezies laukos un pievērsies biškopībai. Saldus novada Nīgrandē dzīvojošais uzņēmējs stāsta, ka viņš tāds nebūt neesot vienīgais.

Biškopību viņš iepazinis jau pirms 15 gadiem, kad darbu sācis ar vienu bišu saimi. Tagad viņam dravā ir jau vairāk nekā 300 stropu.

Sākotnēji bites turējis pie mājas, savam priekam un lai ģimenei vienmēr būtu pieejams medus. Tomēr vairāku gadu laikā hobijs pārvērties par biznesu.

„Man ir maģistra grāds mākslā. Studēju jauno mediju mākslu, bet esmu aizgājis pilnīgi citā specialitātē jau tūlīt pēc studiju beigšanas,” stāsta Krists Ēberliņš.

Pievēršanos dravniecībai Krists nenožēlo. Kā pats stāsta, viņam patīk strādāt ar kaut ko dzīvu.

Lielāko daļu darba viņš paveic viens pats. Biškopībai izdevies arī piesaistīt Eiropas Savienības (ES) līdzekļus, bez kā šo biznesu uzsākt būtu bijis krietni sarežģītāk. „Sāku ar Latvijas klasiskajiem koka stāvstropiem. Tie ir jau no 1930. gadiem Latvijā. Tie vairāk stacionārai dravošanai. Šie stropi ir industriāli, cita specifika, arī klimats mainās. Dravošana ar viņiem ir savādāka,” norāda Krists.

Jaunie stropi ir daudz vieglāki, un tos var ērti pārvietot no vienas pļavas uz otru, tādējādi nodrošinot labāku un dažādāku ienesumu. „Nīgrandē mēs esam viena no vecākajām ģimenēm. Tas ir daudz palīdzējis, lai varētu izvietot bišu saimes. Saimju izvietošanu mēs veicam ik pēc četriem kilometriem, citreiz arī īsākā distancē. Šobrīd ir ap „padsmit” novietnēm,” saka Krists.

Viņš savas dravas izvietojis vairākos pagastos. Tās visas ir regulāri jāapbraukā un jāapseko. Lai gan bitenieku Latvijā ir daudz, pieprasījums pēc produkcijas ir liels. „Medu mēs realizējam Latvijā. Bišu maizi un ziedputekšņus eksportējam uz Vāciju, Somiju un Spāniju,” pauž Krists.

Viņš smejoties stāsta, viņš nav vienīgais izņēmums, kuru neaizrauj pilsētas dzīve. „Šobrīd es novēroju, ka ļoti daudz nāk no pilsētas, tieši no Rīgas, uz laukiem. Pērk lauku īpašumus. Es nevaru sevi iedomāties darot kaut ko citu. Tā man ir sirdslieta, es audzēju arī bišu mātes. Tas ieguldījums jau ir tik liels, ka atkāpšanās ceļa vairs nav,” norāda Krists.

Pēdējos gados Krists sācis attīstīt arī tūrismu, jo netrūkst gan pieaugušo, gan bērnu, kas tuvplānā vēlas aplūkot, kāda ir bišu dzīve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt