Panorāma

Birtu lords: Putins ir piesardzīgs, bet neprognozējams

Panorāma

Bērni bez vecākiem slimnīcā

Strīds par bērniem

Strīds par bērniem ar bijušo vīru; māte bezspēcīga

Kādēļ mūsu valsts neaizstāv savus pilsoņus? - ar asarām acīs vaicā Zanda Alksne. Tiesa lēmusi, ka abiem viņas nepilngadīgajiem bērniem  jāatgriežas Gruzijā - zemē, kur dzīvo viņu tēvs, Gruzijas pilsonis.

Zanda Alksne ir divu 6 un 9 gadus vecu bērnu, Latvijas pilsoņu māmiņa. Ar bērniem dzīvojusi  Latvijā, bet viņas bijušais vīrs Gruzijā. Kādā no bērnu apciemojumu reizēm tēva dzimtenē  bijušais vīrs, Gruzijas pilsonis, paziņojis, ka bērniem jāpaliek pie viņa. Abi vecāki parakstījuši notariāli apstiprinātu vienošanos, ka bērni dzīvos Tbilisi, taču vēlāk izrādījies, ka iedzīvoties ir grūti un, kā atzīst pati Zanda, viņa pārkāpusi vienošanos un pērn bērnus atvedusi uz Latvijā.

„Labi apzinājos, ka pārkāpju vienošanos, un sākās strīds par bērnu prettiesisku aizturēšanu,” tagad saka Zanda.

Zandas stāsts  atgādina Hāgas konvencijas par starptautisko bērna nolaupīšanu būtību: bērns, kuru viens no vecākiem bez otra vecāka ziņas aizvedis jeb konvencijas izpratnē — nolaupījis —, netiek atdots otram vecākam, bet gan atgādāts atpakaļ valstī, kas ir bērna pastāvīgā dzīvesvieta, lai tur vecāki savā starpā izšķirtu strīdu par bērnu; arī to, kur bērns dzīvos.

Pirms mēneša saskaņā ar apgabaltiesas spriedumu bērniem nācies doties atpakaļ pie tēva uz Gruziju,  lidostā sākusies histērija, pieaicināta apsardze. Brālis ar māsu atteikušies lidot un palikuši Latvijā. Nākamnedēļ gaidāma  tiesa, kura lems par iepriekšējās instances tiesas lēmuma atcelšanu par bērnu atgriešanu  Gruzijā.

„[Man] ir liels aizvainojums, ka tiesvedība tik vienkārši izlemj bērnu likteni. Vissāpīgāk ir arī tas, ka bijušais vīrs vēlas panāk pārsvaru, nevis rūpes,” Zanda raud.

Zandas bijušā vīra advokāte, kura līdz šim pārstāvējusi viņa intereses, ar īsziņas palīdzību LTV informēja, ka šobrīd vairs neesot Zuraba Canavas advokāte. Savukārt Zurabs Canava šodien uz LTV telefona zvaniem neatbildēja. Viņam jau rokās ir apgabaltiesas spriedums, kas paredz  tiesības vest bērnus prom.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti