Panorāma

Grib dzirdēt skolēnu viedokli par eksāmeniem

Panorāma

Eiropadomē meklē ekonomikas atveseļošanas recepti

Stjuarte: pēdējie reisi bija stresa pilni

Stjuarte Abū Dabī: Pēdējie reisi bija stresa pilni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Covid-19 izraisītās krīzes laikā īpaši cietušas lidsabiedrības, ņemot vērā, ka ceļošana apstājusies gandrīz pilnībā. Stjuarte Anna, kura strādā Apvienoto Arābu Emirātu nacionālajā aviokompānijā, LTV stāstīja, kā aizritējuši pēdējie reisi un kāda pašlaik ir ikdiena Abū Dabī.     

Anna ir no Liepājas, bet nu jau četrus gadus dzīvo Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, kur strādā valsts nacionālajā aviokompānijā “Etihad Airways”. Viņas dzīve, tāpat kā daudziem citiem, krasi mainījusies. Par koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnā lidsabiedrībā strādājošie sākuši uztraukties jau janvārī.

Vairums Ķīnas iedzīvotāju, kuri apmeklē Itāliju vai citas Eiropas valstis, lido tieši caur Abū Dabī.

Sākotnēji gan neviens neesot paredzējis, ka pasaules lidsabiedrību darbība gandrīz pilnībā apstāsies. Viņas pēdējais reiss bija 25. martā no Dublinas.

“Pēdējie reisi bija stresa pilni. Kolēģi satraukušies. Protams, mums maskas bija jāvelk, cimdi. Astoņas stundas ir diezgan grūti nostrādāt maskā. Rokas ir sasvīdušas. Protams, notiek roku dezinfekcija visu laiku. Visu laiku esi sasprindzis. Nevari mierīgi strādāt kā iepriekš,” stāstīja Anna.

“Cilvēki arī pateicās mums lidmašīnā tā, ka pilnīgi asaras acīs bija. Viņi ļoti pateicīgi bija par mūsu darbu,” atcerējās stjuarte. 

Visiem lidsabiedrībā strādājošajiem pēc katra lidojuma esot veikts Covid-19 tests.

Daudziem Annas kolēģiem tika atklāta arī saslimšana. Tos cilvēkus hospitalizēja un ievietoja atsevišķās palātās.

“Pēc 14 dienām tev ir četras reizes jāsaņem negatīvs tests. Tad tevi transportē uz tā saucamo nometni uz vairākām dienām, kur jau cilvēki atrodas lielākās telpās, katram sava gulta. Tad tur vēl pavada laiku, tad var braukt mājās,” stāstīja Anna.

Kad dīkstāvē esošie darbinieki varēs atgriezties darbā, pašlaik neesot zināms, ņemot vērā, ka situācija mainās ik dienu.

Visiem, kuri atgriezās no pēdējiem lidojumiem un kuriem nācās divas nedēļas pavadīt karantīnā, uzņēmums nodrošināja visu nepieciešamo.

“Esam gandrīz 5000 stjuartu, neskaitot ofisa un pārējos darbiniekus. Mums piegādāja ēdienu par velti, trīs maltītes dienā. Katru dienu, 14 dienas, kas ir diezgan jauks, labs žests. Jo, ja mēs esam ieslodzīti, mums ir diezgan grūti nodrošināt sevi ar ēdienu. To var pasūtīt no lielveikaliem ar piegādi, taču šobrīd gaidīšanas laiks ir līdz pat divām nedēļām,” klāstīja Anna.

Kaut arī Anna pieradusi daudz ceļot un pēdējo četru gadu laikā tik ilgi nav atradusies vienā pilsētā, stjuarte laiku lieki netērē. Mājās viņa vingro, gatavo ēst un lasa grāmatas. Visvairāk pietrūkstot pludmales, uz kuru doties liegts.

Ejot pēc pārtikas vai uz aptieku, obligāti jāvelk maska, bet kārtību rūpīgi uzrauga gan apsardze dzīvokļu rajonā, gan arī policija uz ielām.

Kad tiek veikta ielu sterilizācija, visiem tiek izsūtīti paziņojumi. Sieviete cer, ka stingrie noteikumi palīdzēs apstādināt tālāku vīrusa izplatību.

KONTEKSTS:

Pasaulē ar koronavīrusu Covid-19 līdz aprīļa vidum  bija inficējušies jau vairāk nekā 2,4 miljoni cilvēku, upuru skaits pārsniedza 160 000. Vissmagākā situācija vēl joprojām ir ASV, savukārt Eiropā vīruss patlaban visstraujāk izplatās Lielbritānijā. Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis sākušas spriest par ierobežojumu mīkstināšanu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti