Rīta Panorāma

Pēta iespēju izmantot Marsa skābekli

Rīta Panorāma

16. reizi pasniegs starptautisko Jāņa Baltvilka balvu. Telefonsaruna ar Silviju Tretjakovu

No skolotājas par uzņēmēju

Stāsts par sapņa īstenošanu: no skolotājas speciālajā skolā par apģērbu zīmola īpašnieci

Gunta Jansone daudzus gadus strādāja par skolotāju, līdz kādā brīdī saprata, ka vēlas mainīt savu dzīvi. Tā tapa apģērba zīmols “More Than Knitwear”. Tagad viņa vēlas izveidot platformu personām ar invaliditāti, lai šādi cilvēki varētu apgūt darba prasmes apģērbu šūšanā, dizainēšanā un iegūt pārliecību par savām spējām.

Apģērbu darināšanā Jansone izmanto augstas klases dziju – zīdā tītu mohēru. “Jaunākais vasaras kolekcijas projekts pašreiz ir krāsot ar zīda krāsām speciālā, unikālā autortehnikā, ko es esmu izstrādājusi. Modeļi ir dažādi,” stāstīja uzņēmēja.

Vēl pirms diviem gadiem enerģiskā sievietes strādāja par vizuālās mākslas un mājturības skolotāju Jūrmalas speciālajā skolā: “Es pilnībā mainīju savu profesiju un sāku adīt sievietēm apģērbus. Sākumā tas bija hobija līmenī, bet arvien vairāk un vairāk iepatikās, sievietes sāka to novērtēt, cilvēki pirka, un es sapratu, ka tas ir lauks, kurā man nākotnē ir jāattīstās”.

Tā radās biznesa ideja, tika izveidots savs zīmols, un Jansone sāka adīt apģērbu, kuru tagad nēsā arī viena otra smalka sabiedrības dāma. Sākumā Jansone savu produkciju tirgoja Kalnciema tirgū, bet tagad tā pieejama jau vairākos Latvijas dizaina veikalos un izveidota pagaidām maziņa, bet tomēr ražotne. Šobrīd Gunta atrodas biznesa inkubatora pirmsinkubācijas periodā un rudenī cer kļūt par pilntiesīgu inkubatora dalībnieci un saņemt atbalstu sava biznesa paplašināšanai.

Uzņēmēja jau sākumā sapratusi, ka vēlas nevis vienkārši adīt džemperus, bet iekļaut šajā darbā arī kādu papildu jēgu. “Mana misija ir radīt platformu personām ar invaliditāti, kur viņi atnāk, radoši strādā, izpaužas, iegūst pašpārliecinātību, novērtē sevi un var iziet tālāk darba tirgū,” pauda Jansone.

Ņemot vērā, ka Gunta savu apģērbu veido no videi draudzīga, ilgtspējīga un dārga materiāla, viņai ir plāns vairāk orientēties uz Eiropas tirgu. Sieviete ir pārliecināta, ka ar uzņēmējdarbību var nodarboties ikviens – galvenais esot atrast to, kas tiešām interesē un padodas.

“Man šķiet, ka uzņēmēja gēns kā tāds nepastāv. To visu var attīstīt un dabūt pats, ja tu to gribi. Tev ir tikai sev jānotic un jāiet uz priekšu,” ir pārliecināta uzņēmēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti