Pusdiena

Pusdiena 23.05.2017

Pusdiena

Sprādzienā Mančestras koncertarēnā noslepkavoti 22 cilvēki, arī bērni un pusaudži

Pagaidām nav ziņu, ka sprādzienā Mančestrā cietuši cilvēki no Latvijas

Sprādziens Mančestrā: Panika, asaras un nobrāzti ceļi – Jana stāsta par meitas sagaidīšanu pēc koncerta

Mančestrā amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncertā, kurā 22.maija vakarā nogranda sprādziens, starp vairākiem desmitiem tūkstošiem apmeklētāju bijuši arī iedzīvotāji, to vidū pusaudži, no Latvijas. Jana Matulone stāsta par paniku un asarām, ko novērojusi pie arēnas, sagaidot pēc koncerta meitu Katrīnu.

Par Anglijas ziemeļu galvaspilsētu dēvētā Mančestra kā viena no lielākajām un Lielbritānijas rūpnieciskajām pilsētām dzīvesvieta ir arī ievērojamam skaitam cilvēku no Latvijas.

Gandrīz 11 gadu tur dzīvo Jana Matulone ar meitu Katrīnu. “Es viņai biju nopirkusi biļeti jau pirms pāris mēnešiem. Viņai bija tāds prieks iet uz to koncertu. Vakar es biju apslimusi un nevarēju viņu aizvest līdz koncertam, viņu aizveda māsasmeita,” stāsta Jana.

Jana Matulone par meitu Katrīnu dziedātājas Arianas Grandes koncertā, kur notika sprādziensEdgars Kupčs

  Jana ar meitu vienojusies, ka pusvienpadsmitos vakarā viņu sagaidīs vietā, kur pēc koncerta pulcējas dziedātājas fani. Tuvojoties arēnai, Janas auto apsteigusi pirmā policijas ekipāža.

  “Visi skrēja gar malām, es [sapratu] – kaut kas nav kārtībā. Es viņai gribēju piezvanīt, un telefons nestrādāja. Tas bija tāds šoks! Panika, kā lai es bērnu sameklēju - 30 tūkstošu [cilvēku] arēnā. Es izlecu no mašīnas un vienkārši kliedzu: “Katrīna!” Un cilvēku jūra, visi raud. Visi tādā šokā. Meitenēm ceļi apdauzīti, jo viņas krīt un ceļas. (..) Es ieraudzīju viņu [meitu Katrīnu] un domāju: paldies Dievam, viss ir kārtībā!”

  Janas meitai otrdien skolā paredzēts pēdējais eksāmens, un pie skolas viņu jau sagaidījis izglītības iestādes personāls, tajā skaitā psihologi. Naktī traģiskie notikumi pārrunāti arī mājās.

  Pēc pirmā sprādziena šķitis, ka tas ir kāds no skatuves koncerta izskaņā mestajiem rozā baloniem. Taču kāds iebļāvies, ka tas ir spridzeklis.

  “Un visi cilvēki pašķīrās. Tur tikai četri cilvēki palika, kas uzreiz tur nomira. Tas bija traģiski. Viņa saka – visur likās ir asinis. Pēc tam viņa dzirdēja šāvienus. Un tad kaut kāda gāzes smaka un dūmi. Tad aizbloķējās durvis, un viņa palika iekšā. Tas traģiskākais – viņa saprata, ka ir ieslodzīta iekšā arēnā un ārā netiek. Un tas cilvēks bija ar visiem, skatījās koncertu un visus redzēja sejā. Viņa nesaprot, kāpēc cilvēki to dara,” stāsta Jana.

  Viņa arī saka, ka bērnu vecāki Mančestrā ir panikā: “Aizbraucu uz skolu, tur visi par to runā un ir ļoti atsaucīgi – varbūt vajag kādu palīdzību.”

  Par pirmajām sajūtām stāsta arī Mančestras latviešu biedrības dibinātāja un turienes domes deputāte Dzidra Nūra: “Drausmīgi. Cilvēki pārdzīvo un rūpējas viens par otru. Mančestra ir ļoti multikulturāla pilsēta, un viņa tam tiks cauri.”

  Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) saka – informācija par cilvēkiem no Latvijas arvien tiek skaidrota: “es atturētos no kategoriskiem paziņojumiem, ka neviens nav ciets. Bet pašlaik šādas informācijas mūsu rīcībā nav.”

  Ārlietu ministrija aicina visus, kuru rīcībā ir kādas ziņas par cilvēkiem, kas varētu būt cietuši sprādzienā, zvanīt pa Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts tālruņa numuru ārkārtas situācijām +371 26 33 77 11.

  Ziņots, ka Lielbritānijas pilsētā Mančestrā, amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncertā, pirmdienas, 22.maija, vakarā nogranda sprādziens, kurā gājuši bojā 22 cilvēki, bet vēl 59 ievainoti. Policija notikušo uzskata par iespējamu teroraktu, lai arī precīzs notikušā cēlonis vēl nav zināms.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Cilvēkstāsti
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti