4. studija

Kā saņemt likumīgo nomas maksu par zemi, uz kuras uzcelts daudzzīvokļu nams?

4. studija

Problēma: vienādi «vārdi» - cilvēkiem un uzņēmumiem

MANS GADA NOTIKUMS: Jānis Suveizda - mednieku kolektīva karoga autors!

Špoģu skolotājs Jānis sagādā karogu savam medību kolektīvam

Latgales Špoģu vidusskolas skolotājs Jānis Suveizda  patiesībā ir sagādājis gada notikumu savam medību kolektīvam – visiem biedriem par pārsteigumu viņš izveidojis sava medību kolektīva karogu. 

“Es domāju - vajag taču manam medību kolektīvam sašūt karogu! Tā ideja piedzima janvārī, kādu laiku domāju, kā tam būtu jāizskatās. Emblēma jau bija, tad aizbraucu uz Daugavpili uz audumu veikalu, kad ideja jau bija gatava. Nopirku audumu, vienu tādu drošības vesti vajadzēja nopirkt, lai tas viss taptu. Un tad ķēros pie darba,”  stāsta Jānis.

Ambeļu medību kolektīva jaunizveidotais karogs kā liels pārsteigums nācis arī Jāņa medību biedriem.

“Tas bija liels pārsteigums. Runa bija, ka kolektīvam ir vajadzīgs karogs vai vimpelis, tā kā kārtīgai biedrībai pienākas. Jānis neko nebija teicis, bet biedru kopsapulcē viņš ar savu darinājumu ieradās, un tas bija patīkams pārsteigums,” stāsta viņa medību biedrs Egils.

Skolotājs Jānis ar medībām nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Viņam medībās svarīgāks ir pats process, pārnākt mājās ar medījumu neesot tik būtiski.

“Piedalījos arī Ambeļu kolektīva dibināšanā. Bet man dabā vienkārši ir jābūt. Pēc darba skolā, ja es nepastaigāju sestdien, svētdien kādus 10 kilometrus pa mežu, vienalga - ar bisi, binokli vai fotoaparātu - es jūtos neatpūties. Man jāpabūt dabā. Sieva jau saka, ka es uz medībām saģērbjos skaistāk nekā uz skolu,” stāsta Jānis.  

Ar tādu mednieku kā Jānis lepojas viss Ambeļu mednieku kolektīvs.

Vismīļākās Jānim ir zosu medības, tiesa, tas nenozīmē, ka varot lepoties ar lieliem guvumiem.

“Man visvairāk patīk zosu medības, bet pa visu šo laiku tikai trīs zosis esmu nomedījis. Katru gadu jūnijā sāku gatavoties, izlūkoju visas vietas, kur viņas varētu lidot. Izdomāju, kur atradīšos, kā nomaskēšos, kā viss notiks. Šogad neviena zoss neatlidoja. Pavasarī te viņu bija tūkstošiem, bet rudenī, kad jānovāc raža, nevienas nav,” atzīst Jānis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt