Dienas ziņas

Apvieno Liepājas mūzikas un mākslas vidusskolu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Alūksnē jaunietis izveido veloparku

Smags darbs un pieredze projekta rakstīšana - Alūksnē jaunietis uzbūvē publisku veloparku

Alūksnē atklāts veloparks, ko mežā ierīkojuši jaunieši ar vietējo iedzīvotāju palīdzību. Ideja to izveidot radusies alūksnietim Edgaram Sinātam. Lai projektu īstenotu, jaunietis saskāries ar smagu fizisku darbu, kā arī iepazinis projektu rakstīšanu. 

Uz puiša ģimenes zemes tapušais veloparks nu kļuvis par publiski pieejamu vietu un ir nodots ikviena alūksnieša rīcībā.

Edgars šogad uzsāks mācības augstskolā Rīgā, un Alūksnei gribējis ko atstāt. Pirms diviem gadiem nopircis velosipēdu un ievērojis, ka trūkst trases, pa kuru ar to braukt. Vietu velotrasei mežā Edgars meklēja visā Alūksnē, bijusi pat doma to ierīkot Tempļa kalnā, bet iecere apstājusies, kad jaunietis sapratis, ka tas ir valsts aizsargāts kultūras piemineklis.

Edgara ģimene atbalstījusi domu izveidot trasi pašu īpašumā Dimantos. Sākotnēji viņš bija iecerējis izveidot tikai meža ceļus, taciņas pa kalniem, bet, piesaistot finansējumu dažādos projektos un saņemot atbalstu no vietējiem uzņēmējiem, tapušas arī laipas un estakādes.

“Neredzējām tālāk kā divus metrus no sevis. Vietām bija tādi krūmi saauguši, ka šausmas!” Edgars stāsta, kā izskatījās veloparka vieta.

“Bet mēs iztīrījām un tad veidojām taciņas. Tāda palīdzība sagaidīta no citiem cilvēkiem.. Pat negaidīti daudz, tiešām, negaidīti daudz. Īsti es nevarēju iedomāties, ka tik daudz darba vajadzēs ieguldīt,” atzina Edgars.

Edgaram ir daudz palīgu, tiesa gan, tādi, kas palīdz jau no pirmās dienas, ir tikai daži. Liels atbalsts bijusi ģimene – vecāki, māsa un vecvecāki. Edgara vecmammai Zigrīdai dažādu vides objektu izveidošanā un projektu rakstīšanā pieredze jau bijusi iepriekš, un tāpēc viņa palīdzējusi mazdēlam ar padomu.

 “Drusciņ bija jāpakoriģē finanses, lai mēs varētu kaut cik kaut ko iegūt reāli. Lai trasi izveidotu, tas ir smags, grūts darbs. Un jaunieši vēl nav raduši darbam, tur jau tas grūtākais ir. Viņš nepadomāja par to, ka būs trasē jāstrādā bieži vien vienam,” stāsta Zigrīda.

Veloparka izveidē domāts par to, lai te vieta arī mazākiem bērniem un arī dažādiem velosipēdiem, izveidotas vairākas trases, kuras plānot vēl paplašināt un uzlabot.

 “Šī ir publiska velotrase, un te var nākt jebkurš jebkurā laikā. Tomēr jūras konteineru es atstāšu jauniešiem darba vajadzībām, lai šeit kaut ko pilnveidotu. Tie ir jaunieši, kas palīdzēja man veidot šo trasi,” stāsta Edgars.

Arī paša veloparka nosaukumā, kas izvēlēts angliski, ir vietas nosaukums Dimanti, bet burtu “ALFO” nozīme ir Alūksne un “Forests” jeb latviski mežs. Darbus ”ALFO Diamond” veloparkā Edgars pats plāno turpināt nedēļas nogalēs, kad no Rīgas brauks uz Alūksni, bet pārējā laikā, kad Edgars Rīgā studēs, te darbosies citi Alūksnes jaunieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti